25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Restore edilen ve ışıklandırılan Şeyh Alaeddin Semerkandi türbesi ilgi görüyor - 13:23

Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Zeyne Beldesi'ndeki Şeyh Alaeddin Semerkandi Hazretleri türbesinin ışıklandırma ve restorasyon işlemleri tamamlandı.
Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Zeyne Beldesi'ndeki Şeyh Alaeddin Semerkandi Hazretleri türbesinin ışıklandırma ve restorasyon işlemleri tamamlandı. Bölgenin simgesi haline gelen türbe ziyaretçi akınına uğruyor.
Zeyne Belediye Başkanı Mehmet Bahar, temmuz ayında başlayan restorasyon çalışmaları için 2008 yılından bu yana büyük çaba gösterdiklerini belirtti. 2010 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar neticesinde ayrılan 300 bin TL ödenek ile restorasyon işlemlerinin ocak ayı sonunda tamamlandığını ifade eden Bahar, geçmişte yapılan yanlış tadilatların tümünün temizlenerek gerçek tarihi dokuya ulaşıldığını kaydetti.
Türbede 12 zatın kabrinin bulunduğuna dikkat çeken Bahar şöyle devam etti: "Bizi biz yapan değerlerimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Türbe, beldemiz kadar artık bölgenin de bir simgesi haline gelmiştir.
İnanç turizmi açısından büyük önem taşıyan beldemize ziyaretçilerin büyük ilgisi var.
Beldemizi Semerkandi Hazretleri'nin türbesi ile tanıtıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA