22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Rize'de teleferik projesi hayata geçirilecek - 13:42

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, en önemli projelerinden olan teleferik projesinin planını yaptıklarını, bu dönem içinde projeye başlayacaklarını belirtti.
Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, en önemli projelerinden olan teleferik projesinin planını yaptıklarını, bu dönem içinde projeye başlayacaklarını belirtti.
    Halil Bakırcı, belediye çalışmalarıyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, senede ortalama 35 ile 50 ton arasında asfalt çalışması yaptıklarını belirtti.
    Asfaltlama çalışmalarının programladıkları şekilde sürdüğüne değinen Bakırcı, "Doğalgaz firması, kazdığı yerleri yapmadı. Bu da bize sıkıntı oluşturuyor ama bunları da yapmaya çalışıyoruz." dedi.
    Belediye tarafından yapılan Atatürk Caddesi ve Şeytan Sokağı'ndaki çalışmaların bittiğini ve hizmete açıldıklarını, Ekrem Orhon Mahallesi'ndeki otopark çalışmasının ise yüzde 90 bittiğini anlatan Bakırcı, "Türk Telekom Çağrı Merkezi olacağı için binaya arka tarafından merdiven yapılması gerekiyor. Projesini bekliyoruz. Bu proje bize de heyecan veriyor. Belediye olarak elimizden geldiğince yasalar çerçevesinde yapmaya çalışıyoruz." diye konuştu.
    En önemli projelerinden olan teleferik projesinin planını yaptıklarını, bu dönem içinde projeye başlayacaklarını ifade eden Bakırcı, şöyle konuştu: "En önemli projelerden olan Güney Çevre Yolu'nun projesi yapıldı. Belediye bütçesi ile yapılması mümkün değildi. Karayolları ağına alındı. Gelecek ayın başında ihalesi yapılacak. Bu yol Rize trafiğine ciddi rahatlama getirecek. Bu yol yapılmadığı sürece trafiği rahatlatmamız mümkün değil. 2004'ten bugüne kadar ilimizde araç sayısı yüzde 40 civarında artmış. Bu da ister istemez trafik sorunu oluşturuyor. Bunu şehri dışarıya açtıkça aşabiliriz. Güney Çevre Yolu'nu Salarha Tüneli ile beslersek, Menderes Bulvarı'nın yükünü hafifletmiş oluruz. Çünkü Menderes Bulvarı'nı büyütmemiz mümkün değil. O bölgeye gidecek araçlar Menderes Bulvarı'nı kullanmadan, şehir merkezine yük olmadan tüneli kullanarak gidebilecek. Bu da Rize trafiğini rahatlatacaktır. Tünelin uzunluğu 2. 5 kilometre civarında olacak. Maliyeti de 25 milyon Dolar civarında olabilir. "
    Bakırcı, Hamam Deresi güzergâhını Atatürk ve Cumhuriyet caddeleri gibi ciddi bir cadde haline getireceklerini, bu çalışma sayesinde bölgede kendiliğinden kentsel dönüşüm gerçekleşmiş olacağını söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA