16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sağanak yağış geliyor! - 13:58

Sıcaklık Ülke genelinde mevsim normallerinde seyretmeye devam edecek.


Yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren İç Ege (Kütahya, Manisa, Uşak, Afyon, Denizli, Aydın, Muğla, İzmir'in kuzey ve iç kesimleri), Göller Yöresi (Isparta, Burdur) ile Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Batı Karadeniz (Zonguldak, Bartın, Sinop ve İnebolu) kıyılarında bu sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney ve iç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ülke genelinde mevsim normalleri civarınde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren İç Ege (Kütahya, Manisa, Uşak, Afyon, Denizli, Aydın, Muğla, İzmir'in kuzey ve iç kesimleri), Göller Yöresi (Isparta, Burdur) ile Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, lokal su baskını, yıldırım düşmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edine ve Kırklareli dışında bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde İzmir'in güney ve doğu ilçeleri (Kemalpaşa, Torbalı, Bayındır, Selçuk, Tire, Ödemiş, Kiraz, Beydağ), Aydın, Muğla, Manisa, Kütahya, Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar, çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Isparta ve Burdur ile akşam saatlerine kadar Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinde Diyarbakır ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA