18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Şahinbey Belediyesi Orgeneral Eşref Bitlis parkını açtı - 14:10

Şahinbey Belediyesi tarafından 2011 yılı içinde yapılan 100 parktan biri olan ve Orgeneral Eşref Bitlis'in isminin verildiği park törenle açıldı.
Şahinbey Belediyesi tarafından 2011 yılı içinde yapılan 100 parktan biri olan ve Orgeneral Eşref Bitlis'in isminin verildiği park törenle açıldı.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Orgeneral Eşref Bitlis Paşamız Jandarma Genel Komutanı iken, terörle verdiği başarılı mücadeleler sonunda o zamanki çekiç güce karşı çok ciddi mücadeleler vermişti. Hala uçağının düşün nedeni aydınlatılamadı. Ama o bizim kalbimizde yaşayan vatanını milletini seven çok değerli bir paşamızdı. İsmini bu parkta yaşatacağız. Allah mekânını cennet etsin nur içinde yatsın." dedi.
Dört ay gibi kısa sürede 100 adet yeni park yaptıklarını ve zaman zaman bunların açılışını yaptıklarını kaydeden Başkan Tahmazoğlu, "Bu parklarımızın hepsini açmaya vakit yetmediğinden bazılarının toplu şekilde açılışını yapacağız. Yeni gelişen bu bölgelerde park yapıldıktan sonra evlerin değerinde 30 bin lira artış olmuştur. Ayrıca yeni yaptığımız parklardan 52'sinin ismini meclisimizden geçirerek, şehitlerimizin isimlerini yaşatmak adına terörle mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizin adını verdik. Bunun bir siyasi bir hareket olarak algılanmaması için açılışlarını seçimden sonra yapacağız. Bu parkımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.
Şahinbey Kaymakamı Mehmet Taşdöğen de, "Bundan dört ay önce Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile yapılan hizmetlerle ilgili yaptığım konuşmada 100 yeni park yapacağını söylediğinde nasıl yapacağı konusunda tereddüte düşmüştüm. Ama 4 ay oldu ve başkanımız 100 park yaptı. Kendisini tebrik ediyorum. İki yılda 160 park yaparak halkın hizmetine sundu." dedi.
Eğer bir yerde başarı varsa orada birlik ve beraberlik olduğunu söyleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, "Şahinbey'de neden başarı var çünkü belediye başkanımız ve ekibi çalışıyor, kaymakamımız destekliyor. Teşkilatımız çalışıyor bizlerde Ankara'da onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. İki yılda 160 tane park yapan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu örnek bir belediye başkanımızdır. Gezilerimizde görüyoruz. Vatandaşlarımız Şahinbey'in hizmetlerinden çok memnun bizlerde başkanımıza bu başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.
Yeditepe Mahallesinde yapılan Orgeneral Eşref Bitlis parkının açılışına AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Şahinbey Kaymakamı Mehmet Taşdöğen, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak, Meclis Üyeleri, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü, Ak Parti Şahinbey Kadın Kolları Başkanı Latife Havuçcuoğlu ve vatandaşlar katıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA