21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sahte belgeyle akaryakıt fişi alıp ucuza satan 7 kişi gözaltına alındı - 16:44

Kocaeli'nde ve bazı illerde kendilerini şirket sahibi olarak tanıttıktan sonra, sahte belgelerle akaryakıt istasyonlarından benzin fişi alıp ucuza sattığı ileri sürülen 7 kişi gözaltına alındı

Kocaeli Emniyet Müdürülüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ya
Kocaeli'nde ve bazı illerde kendilerini şirket sahibi olarak tanıttıktan sonra, sahte belgelerle akaryakıt istasyonlarından benzin fişi alıp ucuza sattığı ileri sürülen 7 kişi gözaltına alındı

Kocaeli Emniyet Müdürülüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları baskınla sahte belgelerle akaryakıt istasyonunu dolandırdıkları ileri sürülen 7 kişiyi gözaltına aldı. İddialara göre, 25 Mayıs günü Kandıra yolu üzerinde bulunan A.K.K. isimli benzin istasyonu sahibinin yanına gelen Ramazan E. (34) isimli şahıs, kendisini, bilinen bir nakliyat firmasının sahibi olarak tanıttı. Araçlarının bulunduğunu ve istasyonlarla anlaşma yaptığını söyleyen şahısın yaptığı teklifi istasyon sahibi kabul etti.
Şahsın verdiği çek ve şirket kartlarıyla bankaya sağlam olup olmadığını sordurdu. Banka ise çeklerin sahte olduğunu bilmeden sağlam olduğunu söyledi. 40 bin liralık çek alan istasyon sahibi şahsa çok sayıda limiti belirlenmemiş benzin fişi verdi. Anlaşma yaptıktan sonra çok sayıda aracın istasyona gelmesinden şüphelenen istasyon sahibi, şahısın kendisine verdiği kart üzerinden şirketin adresine gitti. Şirket yetkilisiyle görüşmek istedi. Ancak kendisiyle sözleşme yapan şahsı bulamadı. Başından geçenleri şirket yetkililerine anlatınca daha önce de benzer olayların yaşandığını, bazı şahısların şirket adını ve sahte evrakları kullanarak benzin istasyonlarını dolandırdığını öğrenince, hemen polise giderek şikayetçi oldu.
Başlatılan soruşturma neticesinde, benzin istasyonundan benzin alan araç sürücülerine ulaştı. Kamyon sürücüleri şahısın kendilerine ucuz mazot fişi sattığını söyledi. Sürücülerden biri fişi veresiye aldığını, parasını sonra vereceğini söylemesi üzerine polis operasyon için düğmeye bastı. Kamyon şoförüne parasını vermek için şahsı arattırıp kamyon ve TIR parkında buluşmak için aracılık yaptırdı. Kamyoncuyla birlikte giden 3 ekip, çevrede kamyoncu gibi dolaştığı esnada, fişleri satan Ramazan E.`yi polis ekipleri gözaltına aldı.
Araştırmalarını sürdüren emniyet güçleri, kamyonculardan bazıları üzerinden Sakarya`da bulunan bir petrol istasyonuna ait fişlerin de sahte çıkması üzerine, istasyon sahibi İ.A. ile irtibata geçti. Polis, olayları anlatınca istasyon sahibi de dolandırıldığını anlayarak şikâyetçi oldu.
Şahısla birlikte gözaltına alınan kamyoncular ifade verdikten sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Ramazan E. ise ifadesinin ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Ramazan E. ile birlikte aranan iki kişinin İstanbul, Kocaeli ile Sakarya bölgelerinde birkaç istasyonu yaklaşık 200 bin lira dolandırdıkları iddia edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA