21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sanıklar provakasyon için MAZLUM-DER eylemine katılmayı planlamış - 18:13

Gölcük iddianamesinde, sanıkların MAZLUM-DER'in eylemlerine katılarak karışıklık çıkarmaya yönelik provakasyon yapmayı planladıkları anlatıldı.
Gölcük iddianamesinde, sanıkların MAZLUM-DER'in eylemlerine katılarak karışıklık çıkarmaya yönelik provakasyon yapmayı planladıkları anlatıldı.
    Sanıklardan elde edilen 'TOPLANTI221106' isimli belgede, "Kartal, Şahin ve Gözcü iyi ilişkilerini kulllanarak MAZLUM-DER'in faaliyetlerini yakın takip etmek için dernek mensupları ile kısa zamanda tanışarak, eylemlerine destek verecek, her hafta Cumartesi günü Sabri Yalım Parkı'nda yapılan eylemlerine eşlerinin katılmalarını sağlayarak güvenlerini kazanacaklar. Barış'ın koordinesinde MAZLUM-DER'in kullanabileceği daha sade ve halk tarafından kolay anlaşılabilecek sloganlar belirlenecek. Sloganlar dikkat çekici ve aşırı sol unsurları rahatsız edebilecek nitelikte olacak. Belirlenen sloganların Kartal ve Gözcü tarafından MAZLUM-DER tarafından kullanılması sağlanacak. Aralık ayında MAZLUM-DER ile eş zamanlı olarak Sabri Yalım Parkı'nda eylem yapmaları sağlanacak." şeklinde ibareler bulunduğu anlatıldı.
    Alınan toplantı kararları içerisinde ""Kartal, Şahin ve Gözcü iyi ilişkilerini kulllanarak MAZLUM-DER'in faaliyetlerini yakın takip etmek için dernek mensupları ile kısa zamanda tanışarak, eylemlerine destek verecek" şeklinde geçen hususları doğrular nitelikte Kemalettin Yakar'ın kullandığı diskte yapılan incelemede "Mazlum-Der" in faaliyetlerine ilişkin fotoğraf ve görüntülerin bulunduğu kaydedildi.
    'çekimMUHTELIF FOTOGRAFLARIMZA KAMPANYASI' sıralı klasör içeriğinde MAZLUM-DER'e ait binanın fotoğraflarının ve çeşitli mekanların 7 adet fotoğrafının bulunduğu ifade edildi. Ayrıca, gizli video çekimlerinin bulunduğu da belirtildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA