21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sarıyer'de koca şiddeti iddiası: Eşini vurdu, kayınvalidesini öldürdü (2) - 21:37

Sarıyer'de kendisine para vermediği için karısına şiddet uyguladığı öne sürülen 41 yaşındaki Selçuk Balta'nın 16 yıllık eşi Cevriye Balta'yı silahla ağır yaraladığı kayınvalidesi Emine Malkoç'u (52) ise öldürdüğü öne sürüldü.
Sarıyer'de kendisine para vermediği için karısına şiddet uyguladığı öne sürülen 41 yaşındaki Selçuk Balta'nın 16 yıllık eşi Cevriye Balta'yı silahla ağır yaraladığı kayınvalidesi Emine Malkoç'u (52) ise öldürdüğü öne sürüldü. Selçuk Balta'nın 'Cam kemik' hastası 12 yaşındaki ikizleri için komedyen Cem Yılmaz'ın yaptığı 50 bin TL'lik paranın büyük bir bölümünü aldığı ileri sürüldü.
Edinilen bilgiye göre olay İstinye Reşitpaşa Mahallesi Keskin Dere Sokak No. 32'de bulunan tek katlı gecekonduda saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İkiz erkek çocukları 'Cam kemik' hastası olan 3 çocuk annesi Cevriye Balta, kendisine sürekli şiddet uyguladığını ve para istediğini öne sürerek 6 ay önce boşanmak için Sarıyer Aile Mahkemesine başvurdu. Eşinden sürekli şiddet gördüğü iddia edilen Cevriye Balta, 14 yaşındaki kızı Fatoş Balta ile cam hastası ikizler İsa ve Cemalettin Balta'yı (12) alarak annesi Emine Malkoç'un evine yerleşti.
Eşinden boşanmak istemeyen Selçuk Balta, bugün kayınvalidesinin evine gitti. İkili arasında yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Selçuk Balta yanında getirdiği ruhsatsız tabancayla eşine ve kayınvalidesine kurşun yağdırdı. Kendisinden kaçmaya çalışan eşini sırtından vuran, daha sonra sokağa kaçan kayınvalidesi Emine Malkoç'u vuran Balta, kayıplara karıştı. Kayınvalide Emine Malkoç olay yerinde hayatını kaybederken, Cevriye Balta İstinye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan 3 çocuk annesi Balta'nın hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.
Olay yerine gelen polis ekipleri evde uzun süre incelemelerde bulundu. Emine Malkoç'un cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
Olayda hayatını kaybeden Malkoç'un yakınları birçok gazete ve televizyona 'Cam çocuklar' olarak haber konusu olan ikiz kardeşlere ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın tedavi masrafları için 50 bin TL yardımda bulunduğunu, bu paranın büyük bir kısmının ise Selçuk Malkoç tarafından el konulduğunu ileri sürdü.
Bu arada 6'ncı sınıf öğrencisi cam hastası ikiz kardeşler İsa ve Cemalettin'in okuldaki şikâyet kutusuna "Babam bizi ve annemi sürekli dövüyor" şeklinde not bıraktıkları belirtildi.
Polis, olayın ardından kayıplara karışan Selçuk Balta'yı arıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA