16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Şarkışla'da Yeni Kale Projesi'ne başlandı - 16:50

Sivas'ın Şarkışla ilçesi Belediye Başkanı Kasım Gültekin, 'Yeni Kale Projesi'yle, Kale Mahallesi'nin ilçenin sembolü haline geleceğini söyledi.
Sivas'ın Şarkışla ilçesi Belediye Başkanı Kasım Gültekin, 'Yeni Kale Projesi'yle, Kale Mahallesi'nin ilçenin sembolü haline geleceğini söyledi. Projeyle ilgili çalışmaların başladığını belirten Gültekin, projenin 400 bin TL'ye mal olacağını bildirdi.
    Şarkışla Belediyesi, Kale Mahallesi'nde bulunan sembol kaleyi yenileyerek sosyal ve kültürel bir kompleks haline getirmek için çalışma başlattı.
    Proje tanıtımında konuşan Belediye Başkanı Kasım Gültekin, ilçenin sembolü olan kalenin, yenileme projesiyle mahallenin çehresini de değiştireceğini söyledi.
    Projeyle ilgili ayrıntılı bilgiler veren Başkan Gültekin, "Kalenin içerisine yapılacak sosyal tesisler vatandaşımıza hizmet sunarken, Kalenin içinde amfi tiyatro, çay bahçesi, düğün salonu ve çocuk oyun salonu yer alacak." dedi.
    Yapacakları peyzaj, ışıklandırma, ağaçlandırma ve çevre düzenlemesiyle de Kale Mahallesi'nin de çehresinin değişeceğini vurgulayan Gültekin, peyzaj ve çevre düzenlemelerine de en kısa sürede başlanacağını ifade etti.
    Çarşıdan merdiven yapılacak kalenin etrafında terasların olacağını anlatan Gültekin, buradan Şarkışla'nın kuşbakışı olarak izlenebileceğini ve ışıklandırma çalışmalarıyla da ayrı bir görsellik kazandırılacağını belirtti.
    Gültekin, projenin en kısa sürede bitirilmesi için gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA