22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sason'da korucular kurayla belirlendi - 17:14

Sason'da çeşitli köylerde görev yapacak köy korucuları noter huzurunda kurayla belirlendi.
Sason'da çeşitli köylerde görev yapacak köy korucuları noter huzurunda kurayla belirlendi. Herhangi bir şaibeye meydan vermemek için kura yolunu seçtiklerini belirten Sason Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman Sason'da yaklaşık 500 kişinin yaptığı müracaatlardan sonra önceliği Gönüllü Köy Korucuları, Şehit ve Gazi Ailelerine verdiklerini belirterek bunlardan oluşan 228 kişi arasında kura çektiklerini belirtti.
Sason Yunus Emre İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda noter huzurunda yapılan kura çekimine Kaymakam Yusuf İzzet Karaman, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tolga Baş ve müracaat eden vatandaşlar katıldı. Kura'da Sason'da görev yapacak 22 korucu belirlendi. Kuradan sonra konuşma yapan Kaymakam Karaman, kurada ismi çıkanlara başarılar dileyerek katılan vatandaşlara teşekkür etti.
Daha önce uzun süredir müracaatlarıyla beraber tartışmaları da yapılan korucu alımlarında şaibe olmaması için kura ile alım yapacaklarını belirten Kaymakam Yusuf İzzet Karaman, kurada gönüllü köy korucularına, şehit ve gazi ailelerine öncülük vereceklerini belirtmişti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA