22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Şebeke operasyonundan kaleşnikof tüfek ile fünyeler çıktı - 14:03

İstanbul ve Antalya'da gerçekleştirilen ve bir süredir takip edilen bir suç örgütüne yönelik operasyonda 13 kişi yakalandı.
İstanbul ve Antalya'da gerçekleştirilen ve bir süredir takip edilen bir suç örgütüne yönelik operasyonda 13 kişi yakalandı. Polisin araştırmalarına göre şüphelilerin karıştığı 7 ayrı olayın aydınlatıldığı belirtilirken arama yapılan adreslerde kaleşnikof marka silah ile 10 adet elektrikli fünye ele geçirilmesi dikkat çekti.
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, operasyona ilişkin bilgi verildi. Açıklamada savcılık talimatıyla gerçekleştirilen çalışmada Bahçelievler ve Beylikdüzü ilçeleri civarında yasa dışı yollarla haksız kazanç elde etmek amacıyla bir şebekenin bulunduğu belirtildi. Şikayetler ve toplanan bilgilerin değerlendirilmesiyle harekete geçen polis, 9 Mart tarihinde Ataşehir, Bahçelievler, Başakşehir, Bağcılar, Beyoğlu, Fatih, Küçükçekmece ve Silivri ilçeleri ile Antalya'da eş zamanlı operasyonlar yaparak 13 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 1 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 10 adet elektrik yardımıyla ateşlenen fünye, 90 adet ucu açık bilye atar tabanca, 34 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet ruhsatlı tabanca, 64 adet belge (çek senet fotokopileri ve mektup), 13 adet tapu senedi fotokopisi, 8 adet değişik operatörlere ait sim kart, 1 adet daire satış sözleşmesi ele geçirildi.
Polisin yaptığı tespitlere göre şüphelilerin katıldığı eylemler 2008 yılı ve devam eden süreçte Bahçelievler'de bir kişinin darp ve tehditle yağmalanması, 2009 yılı içerisinde Antalya'da bir şahsın dolandırılması, 2009 yılı ve devam eden süreçte Bahçelievler'de bir kişinin darp edilerek silah tehdidiyle yağmalanması, 2009 yılı ve devam eden süreçte Beylikdüzü'nde bir kişinin darp edilerek yağmalanması, 2009 yılı içerisinde Bahçelievler'de 3 kişinin icra görevini engelleyerek silah tehdidiyle darp edilmesi, 2010 yılı içerisinde Küçükçekmece'de bir iş yerinde kaleşnikof marka uzun namlulu silah ve 10 adet elektrikli fünye bulundurmak ile 2010 yılı içerisinde Bahçelievler'de bir iş yerinde çok sayıda bilye atar ve gaz tabancası bulundurulması olayları olarak sıralandı.
Emniyette işlemleri tamamlanan şüphelilerden ikisi serbest bırakılırken geri kalan 11 şüpheli Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA