16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Şeker hastasına 4'lü by-pass ameliyatı uygulandı - 11:20

Mersin'in Tarsus ilçesinde daha önce kolunu kaybeden ve 2 gözünden katarakt ameliyatı olan şeker hastası Mehmet Aydın'a (64) Medical Park Tarsus Hastanesi'nde 4'lü by-pass ameliyatı uygulandı.
Mersin'in Tarsus ilçesinde daha önce kolunu kaybeden ve 2 gözünden katarakt ameliyatı olan şeker hastası Mehmet Aydın'a (64) Medical Park Tarsus Hastanesi'nde 4'lü by-pass ameliyatı uygulandı.
Tarsus'un Cin köyünde yaşayan evli ve 5 çocuk sahibi çiftçi Mehmet Aydın, kan şekerinin yükseldiğini düşünerek Medical Park Tarsus Hastanesi'ne gidince, kalbinde sorun olduğunu öğrendi. Daha önce tarlada iş kazasında kolunu kaybeden, 2 gözünden katarakt ameliyatı olan ve şeker hastalığı tedavisi gören Aydın, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ali Selim Tansal'ın yaptığı 4'lü by-pass ameliyatıyla sağlığına kavuştu.
Mehmet Aydın, sağlığı konusunda şimdiye kadar birçok sıkıntı yaşadı. Köyünde kendisine ait narenciye bahçesinde 1980 yılında traktörün arkasında ilaç atarken kolunu şafta kaptıran Aydın, bu kazada sağ kolunu dirsekten itibaren kaybetti. Aydın, aynı yıllarda şeker hastalığına yakalandı. Yaklaşık 30 yıldır bu hastalıkla mücadele eden Aydın, 2 gözünden de katarakt ameliyatı oldu. Bütün problemlerle savaşan Aydın, giderek ilerleyen yaşına rağmen hala traktör kullandığını, işlerini kendisinin yapabildiğini söylüyor.
Evde rahatsızlanarak hastaneye geldiğini anlatan Mehmet Aydın şöyle konuştu: "Daha önce kalbimle ilgili herhangi bir rahatsızlık hissetmemiştim. Evde kendimi kötü hissedince, 30 yıldır yaşadığım şeker hastalığı nedeniyle olduğunu düşündüm. Medical Park Tarsus Hastanesi'nin acil servisine gittim. Şekerimin yükseldiğini söyledim. Doktorlar yaptıkları muayenede kalbimde sorun olduğunu söyleyince şaşırdım. Beni Kalp-Damar Cerrahisi bölümüne sevk ettiler."
Bölüm doktoru Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ali Selim Tansal'ın kendisine anjiyo ve 4'lü by-pass uyguladığını söyleyen Aydın, "Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Ameliyattan önce zaten Dr. Tansal hakkında herkesten çok iyi şeyler duydum. Kendimi ona emanet ettim. Doktoruma ve tüm ekibe teşekkür ediyorum" dedi. Mehmet Aydın, tedavisinin ardından taburcu edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA