25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Silopi Kaymakamlığı'ndan ağaçlandırma kampanyası - 12:37

Şırnak Silopi Kaymakamlığı tarafından ilçe ve köylerde ağaçlandırma kampanyası başlatıldı.
Şırnak Silopi Kaymakamlığı tarafından ilçe ve köylerde ağaçlandırma kampanyası başlatıldı. Kaymakamlık, vatandaşları ağaç dikmeye çağırdı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Silopi Kaymakamı Bünyamin Yıldız, ilçe genelinde ağaçlandırma kampanyası başlattıklarını belirterek, ilk etapta 200 dönümlük bir alana ağaç dikimi yapılacağını söyledi.
Kaymakam Yıldız, "Çevrenin insan sağlığı üzerindeki etkileri düşünülünce, bizlerin ağaç sevgisi konusunda ne kadar bilinçsiz bir durumda olduğumuz görülecektir. Çünkü ilçemiz, çok geniş bir yüz ölçümüne sahip ve ağaçlandırma için çok uygun imkanlara sahip olmasına rağmen, ne yazık ki ilçemizde yeşil alanların artırılması ve korunması çalışmaları istenen düzeyde değildir. İşte biz Silopi Kaymakamlığı olarak ilçemizin daha güzel bir görüntüye sahip olması için gerekli olan çalışmaların ilk adımı olan ağaç dikim kampanyası düzenledik. Mevcut kampanyamız ile birlikte ilçemizde 200 dönümlük bir alan koruma altına alınacak gerekli tüm teknik tahlilleri yapılan bu alanımızda profesyonel ağaç dikimi gerçekleştirilecektir. Geçmişimize baktığımızda tüm zamanlarda ağaç dikimi ve ağaçların korunması tavsiye edilmiştir. Peygamber Efendimiz (sav) savaş halinde bile ağaç dikmiştir. Hatta bir sözlerinde 'kıyametin kopacağını bile bilseniz ağaç dikiniz' diye bizlere tavsiyede bulunmuşlardır. Buradan hareketle ilçemizin daha güzel bir görümüme kavuşması kapsamında yaptığımız kampanyamıza sizlerin de ilgi göstermesini bekliyoruz." diye konuştu.

Kaymakam Yıldız, ayrıca, kampanya çerçevesinde Silopi Halk Bankası'nda 'Yeşeren Gelecek Ormanı' adında hesap açıldığını ve isteyen vatandaşların ağaç dikimine katkıda bulanabileceğini sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA