18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

SİMYADER Başkanı Çiçek: Cizre'de öğrenci yurduna yapılan saldırıyı lanetliyoruz - 15:36

Siirt İmam Hatip lisesi Mezunları Yardımlaşma Derneği (SİMYADER) Başkanı Necmettin Çiçek, Cizre ilçesinde İmam Hatip lisesi öğrencilerinin kaldığı yurda yapılan saldırıyı lanetle kınadıklarını söyledi.
Siirt İmam Hatip lisesi Mezunları Yardımlaşma Derneği (SİMYADER) Başkanı Necmettin Çiçek, Cizre ilçesinde İmam Hatip lisesi öğrencilerinin kaldığı yurda yapılan saldırıyı lanetle kınadıklarını söyledi.
Çiçek, "Yapılan saldırıyı kınıyor v e şiddetle lanetliyoruz. Son zamanlarda din adamları ve dindarlara yapılan saldırılar ancak İslam öncesi cahiliye Arapları ve haçlı zihniyetini yansıtmaktadır. Bilinmesi gerekir ki tarih boyunca din adamlarına ve dini kesime yapılan saldırılar sonucu hep hüsranla sonuçlanmıştır. Ülkenin birlik ve beraberliğinde önemli rol alan İmam Hatip lisesi camiasına yapılan saldırılar kürdüyle türküyle, arabıyla bütün kesimlerce üzünlü ile karşılanmıştır. Hakkari'deki Aziz Hocaya yapılan saldırı ardından bu saldırının insanla bağdaşacak, insani hiçbir vasfı yoktur. Bir kaos, terör ve kargaşa getirmeden başka bir şey değildir. Öğrencilerin ne günahı var. Bu olayı tasvip etmiyor ve lanetle kınıyoruz." dedi.
Siirt İşadamları Derneği başkanı Faruk Pamukçu, saldırının birlik ve beraberliğe yapıldığını söyledi.
Cizre ilçesindeki İmam Hatip lisesinin Öğrencilerini barındığı özel bir yurda yapılan saldırıda terörün ne kadar vahşi ve insanlıktan uzak olduğunu bir daha gösterdiğini dile getiren Pamukçu, yapanların kirli emellere alet olduğunu kaydetti. Hakkari'de imam-hatip olan Aziz hocanın öldürülmesi ardından tekrar Cizre 'de İmam Hatip lisesi öğrencilerine yapılan saldırının bölgedeki huzuru bölmek, birlik ve beraberliğe yapılan en lanetli bir olay olduğuna vurgu yapan Pamukçu "birlik ve beraberlik şiddetle, kan dökmekle olmaz. Bunun dünyada örneği yok. Yıllardır terörden beslenen, kandan irinden beslenenler var. Din adamlarına, öğrencilere ve eğitim kurumlarına yapılan saldırı bir nefret ve alet olma dışında bir şey değildir. Bu birlik ve beraberliği bu tür olaylarla bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Demokrasi havariliği yapanlar önce kendilerine çeki düzen vermeli ve bu olaylardan vazgeçmelidir. Olayı nefretle kınıyor, yaralı öğrencilere acil şifalar diliyoruz." diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA