17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Şırnak'ta 5 çocuk annesi kadın yardım bekliyor - 14:43

Şırnak'ta 5 çocuğu ile beraber yaşayan dul kadın Adile Kabul yetkililerden yardım eli bekliyor.
Şırnak'ta 5 çocuğu ile beraber yaşayan dul kadın Adile Kabul yetkililerden yardım eli bekliyor.
Şırnak'ın Dicle Mahallesi Huzur Sokak Numara 33'te oturan dul ve 5 çocuk annesi Adile Kabul, evlerinin yapımı için kullanılan inşaat malzemelerinin parasını ödeyemediği için mağdur durumda kaldıklarını söyledi.
Tek geçim kaynaklarının, para kazanmak için okulu terk eden evin en büyük oğlu Özgür Sevik olduğunu söyleyen Adile Kabul, oğlunun okula kazandırılmasını istedi. Yaşadıkları sıkıntıları anlatan Kabul, yaklaşık 5 bin TL'yi bulan borçlarının kapatılması için yetkililerden yardım talebinde bulundu. Türkçe bilmeyen Adile Kabul, içinde bulundukları durumu şöyle anlattı:
"Borcumuz var. Çocuğum işe gidiyor ancak ne kendi okul masrafını çıkartabiliyor ne de borcumuzun masrafını çıkartabiliyor. Maddi imkânsızlıktan dolayı çocuklarımı okula gönderemiyorum. Alacağımız yardım ile çocuklarımı okullarına gidecek ve bu burcumuzu da kapatacağız. Sıkıntımız ortadan kalkacaktı, o kadar perişan olmayacaktık."

Eşinin, kendisini 11 sene önce başka bir kadın için terk ettiğini dile getiren Adile Kabul, "Çocuklarım küçüktü, eşim bize bir şey vermeden beni ve çocuklarımı evden attı. Vatandaşların yardımı ile dilenci gibi çocuklarımı yaşatmaya çalışıyorum. Ben sadece çocuklarımın okullarına üzülüyorum, onların eğitimlerine kahroluyorum. Zorluklarla bu çocuklarımı büyüttüm. Eğer birileri bana ve çocuklarıma yardım ederse çok memnun kalacağım." diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA