26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Soba devrildi, çıkan yangında 3 kişi ağır yaralandı - 14:21

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bir evde çıkan yangında 3 kişi ağır şekilde yaralandı.
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bir evde çıkan yangında 3 kişi ağır şekilde yaralandı.

Doğubayazıt'ın Hürriyet Mahallesi'nde sabah 09.35'te Demir ailesine ait evde sobanın devrilmesi sonucu yangın çıktı. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, hemen kapı ve penceleri kırarak eve girdi. Yangının başladığı salonda çocukların ve annenin çırpınışlarıyla karşılaşan ekipler, ağır yaralı haldeki anne Havva Demir (22) ile çocukları Firaz (2) ve Mervan (3) Demir'i hemen dışarı çıkardı.

Çevredeki araçlarla Doğubayazıt Devlet Hastanesi'ne yetiştirilen anne ve çocukları, ilk müdahalenin ardından çevre illerdeki hastanelerde yer olmadığı gerekçesiyle yaklaşık 2 saat burada bekletildi. Daha sonra yaralılar Van'a sevk edildi.
Yaralanan çocukların dayısı olduğunu belirten Cuma Çoprak, yaralıların çevredeki hastanelerde yer olmadığı gerekçesiyle 2 saate yakın bekletilmesinin ihmalkârlık olduğunu ileri sürdü.

Görgü tanıkları, yangının kömür sobasının devrilmesinden kaynaklandığını ifade ederek, annenin yan odada uyuyan çocukları alıp dışarı çıkmak için salona geldiğini, ancak alevlerin arasında kaldığını vurguladı.

Çocukların dedesi yanan evde torunlarının beşiğine sarılarak ağıtlar yaktı. Hastaneye akın eden yaralıların yakınları ise fenalık geçirdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA