25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sokak satıcılarına şafak baskını - 12:32

Gaziantep'te sokak satıcılarına yönelik uyuşturucu operasyonunda çok sayıda hap ve esrar ele geçirildi.
Gaziantep'te sokak satıcılarına yönelik uyuşturucu operasyonunda çok sayıda hap ve esrar ele geçirildi. Aralarında bir özel güvenlik görevlisinin de bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, şehrin farklı noktalarında uyuşturucu hap ve esrar satışı yapıldığı bilgisine ulaştı. Aralarında, isteyecekleri uyuşturucu hap ve esrar adedine göre 'Bana kontör gönder' şifresini kullanarak torbacılık yaptıkları tespit edilen kişileri takibe alan polis, yaklaşık 4 ay süren takip ardından delilleri topladı.
Polis, Özel Harekat Timi ile birlikte 4 ayrı bölgeye operasyon düzenledi. Hacıbaba, Vatan, Karşıyaka ve Çıksorut mahallerinde düzenlenen şafak operasyonunda, 9 bin 208 adet captagon hap, 552.2 gram eroin, satışa hazır 266 paket halinde 17 kilo 112 gram esrar, 18 adet ecstasy hap, 124 adet yeşil reçeteye tabi hap, 6 kök kenevir bitkisi, 6-7 adet esrarlı sigara, uyuşturucu madde kullanımını kolaylaştıran çok sayıda malzeme, 1 adet 7,65 mm çapında tabanca, 16 adet fişek, 1 adet döner bıçağı, uyuşturucu madde ticaretinde elde edilen 2 bin 900 TL ele geçirildi.

POLİSİ GÖRÜNCE HAPLARI SOBAYA ATMAYA KALKTI
Bu arada, uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen özel bir güvenlik görevlisinin evine de operasyon düzenlendi. Polisi bir anda karşısında gören güvenlik görevlisinin, elindeki hapları yanan sobaya atmaya çalıştığı öğrenildi. Polis ekipleri, sobaya atılan uyuşturucu hapları alevlerin arasından çıkarmayı başarırken, güvenlik görevlisini de gözaltına aldı.

"BANA KONTÖR GÖNDER"
Gözaltına alınan zanlıların kendi aralarında şifreli konuştukları tespit edildi. Zanlıların, birbirlerinden isteyecekleri esrar veya uyuşturucu hap miktarına göre, "Bana kontör gönder" dedikleri öğrenildi.
Operasyon kapsamında, aralarında bir de özel güvenlik görevlisinin bulunduğu 30 kişi gözaltına alınırken, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan zanlılar TCK 188/3'e muhalefet (uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak) suçundan düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA