26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sokakta yaşayan ve çalışan çocuklar web tasarımı kursu görüyor - 16:58

Samsun'da sokaklarda çalışan 12-18 yaş arası çocuklar için Samsun'da web tasarımı kursu açıldı.
Samsun'da sokaklarda çalışan 12-18 yaş arası çocuklar için Samsun'da web tasarımı kursu açıldı. 'Çocuklara Açılan Bilişim Penceresi Projesi' kapsamında açılan kursa 15 genç katılıyor.

Kursiyerleri ziyaret eden Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, 4.5 ay sürecek kursun büyük önem taşıdığını belirterek, bitiminde katılmak isteyen gruplara da aynı eğitimin verileceğini söyledi.
Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile hazırlanan Çocuklara Açılan Bilişim Penceresi Projesi devam ediyor. İlde yaşayan, sosyal tehlikelerle karşı karşıya olan ve sokakta yaşayan veya çalıştırılan çocuk ve gençlerin rehabilitasyonlarına yönelik hizmet veren SHÇEK Çocuk ve Gençlik Merkezi, çocukların mesleki becerilerini geliştirerek sosyal rehabilitasyonlarını sağlamaya çalışıyor. Bu amaçla bilgisayar laboratuarı kurulup web tasarımı kursu açıldı.

Halk eğitim merkezi öğretmenleri tarafından verilen kursta gençler ve çocuklara web site tasarımı konusunda eğitim veriliyor. Bir firmanın kurumsal kimliğinin en güzel bir biçimde ulusal ve uluslararası ağ ortamında tanıtımı ve dışa açılan en önemli pencerelerinden biri olan web tasarımı kursunda işitsel ve görsel öğeler içeren web sayfalarının nasıl oluşturulacağı, faydaları, firma ürünlerinin ve hizmetlerinin geniş ve ayrıntılı tanıtımının ne şekilde yapılabileceği, müşterilere, bayi ve dağıtım organizasyonlarına nasıl bilgi aktarılacağı gibi konularda kursiyerler bilgilendiriliyor.

Çocuk ve Gençlik Merkezi'ne gelen Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, kursa katılan gençlerle sohbet etti. Kurs hakkında SHÇEK İl Müdürü Adnan İpekdal'dan bilgi alan Vali Aksoy, web tasarımının önemli bir noktaya geldiğini vurguladı. Kursun çocukların ve gençlerin kendilerini yetiştirmelerine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Vali Aksoy, "Buradaki temel amaç özellikle sokakta çalışan çocuklarımız veya gençlik merkezinden yararlanan çocuklarımızın 12-18 yaş arasındaki gruplarının buradan yararlanmasını sağlamaktır. Kursa şu an itibariyle 15 öğrencimiz sürekli devam etmektedir. Temennimiz çalışmalarını tamamlayarak bu alanda kendilerini yetiştirmeleri ve nitelikli eleman haline gelmelerinin sağlanmasıdır. 4.5 aylık süreyi kapsayan kursumuz haziran ayı itibariyle tamamlanacak. Diğer gruplara da kursları vermeye devam edeceğiz.Web tasarımı konusu günümüzde artık çok önemli bir hale geldi. Birçok özel firmanın, kişinin, kurumun, kuruluşun faaliyetlerini tanıtmak için web tasarımlarına ihtiyacı var. Bu nedenle çok önemli. Bu arkadaşlarımızın kendilerini yetiştireceğine inanıyoruz. " ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA