16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Soyduğu iş yerlerini yaktı - 15:12

Rize'de meydana gelen hırsızlık olayında soyguncu, soyduğu iki iş yerinde yangın çıkartıp kaçtı.
Rize'de meydana gelen hırsızlık olayında soyguncu, soyduğu iki iş yerinde yangın çıkartıp kaçtı.

İl merkezine bağlı Ekrem Orhon Mahallesi'nde sabah erken saatlerde bir tüpçü dükkanında yangın çıktığını gören polisler, itfaiyeye haber verdi. İtfaiyenin kısa sürede söndürdüğü yangının ardından yapılan incelemede, binanın kalorifer dairesinden tüpçü dükkanına girildiğini, burada kasadan para çalındıktan sonra bu işyerinin de duvarının kırılarak yan tarafta bulunan bir başka işyerine girildiği belirlendi.

Yapılan incelemede, iş yerlerinin bulunduğu binanın sahibinin oğlu olan R.B.'nin (27) davranışlarından şüphelenen polis, bu kişiyi gözaltına aldı. Binanın çatı katında yapılan aramada, işyerlerinden çalınan eşyalar ele geçirildi. R.B.'nin ifadesinde suçlamaları reddettiği, soygunu kendisinin yapmadığını söylediği öğrenildi.

Tüpçü dükkanını sahibi Halil Bekiroğlu, olayı gerçekleştiren kişinin işyerlerini soyduktan sonra bir tüpü açarak yangın çıkarttığını belirtti. Bekiroğlu, ''Polis merkezinin hemen yan tarafta bulunması ve polislerin yangını görerek itfaiyeye haber vermesi sayesinde yangın büyümeden söndürülebildi. Aksi takdirde işyerinde bulunan tüplerin patlaması halinde büyük bir facia olabilirdi. Polisler inceleme yaparken R.B. de bizim yanımızda idi. Ondan şüphelenmek aklımıza bile gelmezdi. Polis, yüzleştirmek için çağırdığında gözaltına alınan kişinin R.B. olduğunu görünce çok şaşırdım." dedi.
Olayla ilgili incelemeler sürüyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA