20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Suç şebekesine ikinci operasyon - 17:43

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen ve daha önce 37 kişinin tutuklandığı operasyonların devamında 12 kişinin yakalandığı belirtildi.
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen ve daha önce 37 kişinin tutuklandığı operasyonların devamında 12 kişinin yakalandığı belirtildi. "Yağma, adam kaçırma, tefecilik ve tahsilât" gibi suçlar kapsamında gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi.
2010 yılı Eylül ayında Organize Suçlar Şubesi'nin yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul, Bursa, Tekirdağ ve Erzurum'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla 86 şüpheli gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında 1 emniyet müdürü, 1 komiser, 2 polis memuru, 2 avukat, 1 banka çalışanının da bulunduğu kişiler uzun soluklu bir soruşturmanın parçası olmuştu. Gözaltına alınanlardan 37'si sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı.
Bu soruşturmanın ardından İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelilerle ilgili bazı şikayetlerin devam ettiğini ve şebekenin yöneticilerinin cezaevinde olmasına rağmen benzer faaliyetlerin sürdüğünü tespit etti. Soruşturmayla ilgili yazılı bir açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Eyüp, Arnavutköy, Şişli ve Esenler ilçeleri ile Elazığ ilinde başlatılan eş zamanlı operasyonlarda 12 şüphelinin gözaltına alındığını belirtti. Operasyonlarda 1,4 gr. Esrar, bir adet kurusıkı tabanca, 11 adet mermi ile 12 adet senet ele geçirildi.
Açıklamada 18 ayrı olaya karıştıkları belirtilen şüphelilerin bugün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildikleri kaydedildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA