21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sürmeneli velilere okul öncesi eğitim teşekkürü - 14:43

Trabzon'un Sürmene ilçesinde, tüm zorluklara rağmen çocuklarını anaokullarına gönderen velilere Kaymakam Dr. Mustafa Özarslan teşekkür etti.
Trabzon'un Sürmene ilçesinde, tüm zorluklara rağmen çocuklarını anaokullarına gönderen velilere Kaymakam Dr. Mustafa Özarslan teşekkür etti.

Sürmene'de maddi durumu yetersiz olmasına rağmen özel anaokullarına çocuklarını göndererek fedakârlıktan kaçınmayan öğrenci velilerini, Sürmene Kaymakam Mustafa Özarslan makamında ağırlayarak kendilerine teşekkür etti. Velilere okul öncesi eğitimin öneminden bahseden Özarslan, "Annelik ve babalık fedakârlıklar ister. Sizler de bu fedakârlığı gösteriyorsunuz. Şunu da unutmayın; çocuklarınıza bugünlerde gösterdiğiniz ilginin karşılığını ileride mutlaka alacaksınız." diye konuştu.

Maddi durumu yetersiz velilere Sürmene Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SYDV) olarak destek verdiklerini söyleyen Özarslan, "Sürmene'de iki tane özel anaokulu var. İkisi de 100'er kişi kapasiteli ve dolu. Bu doluluk oranına ulaşılmasında fedakâr velilerin desteği yadsınamaz." dedi. Maddi durumu yetersiz çocukların kendilerini farklı hissetmemeleri adına bu eğitimin çok önemli olduğunun altını çizen çizen Özarslan, "Ekonomik durumu iyi olanla olmayanı bu okullarda birleştirdik. Uyum sağlamaları, birbirlerini anlamaları ve toplumsal barışa bu yaşlarda katkı sağlamalarını amaçlıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

İlçedeki iki anaokulundan biri olan Talat Orhun Anaokulu Müdürü Zeliha Yüksel ise çocukların küçük olduğuna vurgu yaparak, "Onlar zaten ekonomik farklılıkları anlamadıkları için birbirlerini küçük görmüyorlar. Bu nedenle de eğitimde eşitlik ilkesine gölge düşmesi söz konusu değil." değerlendirmesini yaptı.

Bu arada öğrencilerin el emeği göz nuru yaptıkları 'Atam izindeyiz' yazılı tablo Anaokulu Müdürü Zeliha Yüksel tarafından Kaymakam Mustafa Özarslan'a takdim edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA