23 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Tokat'ta İmam Hatip Liseleri arası hafızlık ve ezan okunma yarışması - 17:48

Tokat'ta İmam Hatip Liseleri arasında Kur'an-ı Kerim'in yüzünden okunması, hafızlık ve ezan okunma kategorilerinde yarışmalar düzenlendi.
Tokat'ta İmam Hatip Liseleri arasında Kur'an-ı Kerim'in yüzünden okunması, hafızlık ve ezan okunma kategorilerinde yarışmalar düzenlendi.
Tokat'ın Zile ilçesi Saray Sinema Salonu'nda gerçekleştirilen program İstiklal Marşı'nın okunması ve şehitlere saygı duruşu ile başladı. Yarışmaya Tokat, Turhal, Erbaa, Zile, Niksar ve Reşadiye İmam Hatip Liseleri arasında gerçekleştirildi. Yarışmaya İlçe Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüsamettin Turak, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Zile İlçe Müftüsü İlyas Akyazı, Zile Milli Eğitim Müdürü Metin Porsuk, Erbaa Milli Eğitim Müdürü Efraim Gökç, daire amirleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Hafızlık, Kur'n-ı Kerimin yüzünden okunma ve Ezan okuma kategorilerinde yapıldı. Yarışmaya katılan öğrenciler dereceye girebilmek için büyük çaba sarf etti. Yarışma aralarında Zile Anadolu İmam Hatip Lisesi erkek ve kız öğrencilerinden oluşan ilahi koroları söylemiş oldukları ilahilerle izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
Yarışma sonucunda Hafızlık alanında birinci Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Fatih Şahin olurken, Kur'an-ı Kerimi güzel okuma alanında birinci olan Zile İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Durmuş Bayka ve Ezan Okuma alanında 1. Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Hüsamettin Akbulut oldu. Yarışmada 1.nci gelen öğrencilere 3'er adet çeyrek altın verilirken yarışmaya katılan diğer öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Program sonunda Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ve ilçe Müftüsü İlyas Akyazı yaptıkları açıklamalarında bizlere Kur'an-ı Kerim ziyafeti sunan öğrencilerimize, değerli öğretmen, idareci ve öğrenci velilerine teşekkür ettiklerini söylediler. Yarışmada 1. gelen öğrenciler bölge yarışmalarında Tokat'ı temsil edecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA