19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

"Trabzonspor'a 22 liralık yardım yapmayanlar, Başbakanımıza haksızlık yapmasın" - 19:09

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, "Trabzonspor'a 22 liralık yardım yapmayanlar bugün Başbakanımıza bize belediye başkanımıza ve arkadaşlarımıza haksızlık yapmasınlar.
Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, "Trabzonspor'a 22 liralık yardım yapmayanlar bugün Başbakanımıza bize belediye başkanımıza ve arkadaşlarımıza haksızlık yapmasınlar. Herkes çıksın 'ben Trabzonspor için şunu yaptım desin' ben anlını karışlayacağım." dedi.
Bakan Özak, Beşikdüzü' nde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.Özak, Trabzonspor'la ilgili tartışmalara değindiği konuşmasında, "Bazıları haksızlık yapıyor, Başbakanımıza ve bana. Ben başkanken 1993-1996 yıllarında Şenol Güneş antrenörümken Başbakana gittik. Dedik ki; Tayip bey, Belediye Başkanıydı biz İstanbul'da 40 dönüm bir arazi aldık. Burada ticaret yapabilir miyiz? Para kazanıp Trabzonspor' a verebilir miyiz? diye. Plan değişikliği yaptı ve Migros'a aldığımız yeri verdi. 30 yıl kiraladık o araziyi ve oradan 12 milyon dolar aldık Trabzonspor için. Yine son dönemde 4 sene evvel Başbakanımızın talimatı ile orda petrol ofisi istasyonu yaptık.10 milyon dolar para aldık. Trabzonspor'a 22 liralık yardım yapmayanlar bugün Başbakanımıza bize belediye başkanımıza ve arkadaşlarımıza haksızlık yapmasınlar. Herkes çıksın 'ben Trabzonspor için şunu yaptım desin' ben anlını karışlayacağım. Borsadan Trabzonspor' u kurtardık tefeciye düşmüştü. Trabzonsporsu seçimden seçime hatırlayanlar, park time hatırlayanlar, zaman zaman hatırlayanlar ve Trabzonspor üzerinden siyaset yapanlara sesleniyorum, Lütfen bizimle Trabzonspor' luk yarışına girmeyin. O zaman ben oraya Bordo mavi forma ile Trabzonspor kaptanı resmimi koyarım." diye konuştu.
Mitinge Devlet Bakanı Faruk Özak, AK Parti Trabzon Milletvekili adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Salih Cora, AK Parti Milletvekili Kemalettin Göktaş, AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu milletvekili aday adayları, belediye ve ilçe başkanları katıldı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA