21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Türk Alman dostluğu İskenderun'da pekişti - 09:12

Almanya'nın Fraiberg şehri ile Erzin'in kardeş şehir ilan edilmesinin ardından Erzin'e gelen Alman gruplar, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.
Almanya'nın Fraiberg şehri ile Erzin'in kardeş şehir ilan edilmesinin ardından Erzin'e gelen Alman gruplar, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi tarafından karşılanan Alman heyeti ile birlikte Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Soylu ve belediye yetkilileri de hazır bulundular.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Ahmet Göçmen, Türkiye ile Almanya arasında kurulan bu dostluk köprüsünün devam etmesi temennisinde bulunarak, "İki kardeş şehrin buluşması ve burada oluşan dostluklar ticari ve kültürel yönden de çok önemli. İTSO olarak misafirlerimizi şehrimizde görmekten onur duyuyoruz" dedi. Toplantıda ayrıca Almanya'dan gelen konuklara İskenderun'u anlatan tanıtıcı film sine vizyon aracılığı ile izlettirildi. Erzin Ticaret Odası Başkanı Bekir Soylu ise, "Bizleri ağırlayan İTSO yönetimine teşekkür ediyoruz. Amacımız kardeş şehir ile bu ilişkilerimizi arttırmak, ticari ve sosyal etkinliklerle ikili diyaloglarımızı geliştirmek istiyoruz" dedi. Kardeş şehir Almanya'nın Freiberk Belediye Başkanı Dirk Schaible ise, tercüman aracılığı ile yaptığı açıklamasında, "Hatay çok güzel insanları çok sıcak kanlı özellikle kardeş şehir olarak geldiğimiz Erzin'de artık bizim ikinci vatanımız olarak görüyoruz, burada çok güzel dostluklarla karşılaşıyoruz. Almanya ile Türkiye arasında ticari ve kültürel ilişkilerin de bundan sonra dahada gelişeceğini umut ediyoruz. Erzin'in narenciye üretimi çok gelişmiş durumda" dedi. Almanya'dan gelen heyet toplantının ardından İskenderun sahilini gezdi ve tekne turu yaptılar.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA