16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Uludağ yolunda zincir çilesi - 13:08

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ'a zincirsiz çıkan vatandaşların yolu kapatmasından dolayı oluşan kuyruk tam bir çileye dönüştü.
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ'a zincirsiz çıkan vatandaşların yolu kapatmasından dolayı oluşan kuyruk tam bir çileye dönüştü. Kar kalınlığının yaklaşık 150 santim olduğu Uludağ'a gitmek için yola çıkan bilinçsiz sürücüler zincir takmadıkları için yolda kaldı. Ayrıca bir otobüsün yolda kaza yaparak yolu kapatmasından dolayı Uludağ yolunda metrelerce kuyruk oluştu. Onlarca aracın yolda kaldığı Uludağ yolunda, vatandaşlar sorumsuz sürücülere tepki gösterdi. Bilinçsizce zincir takmadan yola çıkan sürücülerin yolda kalmasından dolayı tıkanan yolda araçları mahsur kalan vatandaşlar, yetkililerin özelikle jandarma tarafından zincir takmadan yola çıkmalarını izin verilmemesini istedi.
Uludağ yolunda aracı ile mahsur kalan Kaya Ali isimli bir vatandaş, zincirsiz çıkan sürücülere tepki göstererek, "Otobüs kaymış diyorlar ama, zincirsiz araç çıkmaması lazım. Bende zorlandım. Yarım saattir yoldayım. 10 dakikalık yolu yarım saatte gelemedik. Ben 25 senedir bu yolları gidip geliyorum. Bu aksaklıklarda vatandaşın bilinçsizliğinden kaynaklanıyor. Zincirini takmıyor aşağıda, böyle yollarda hem kendi uğraşıyor, hemde milleti bekletiyor. İşinden gücünden ediyor." dedi.
Ailesi ile Uludağ'a çıkarken yolda kalan Nimetullah Çığrım ise, "Uludağ'a gidiyoruz ancak yollar berbat bir durumda. Jandarma neden zincirsiz bırakıyor. Aile var çocuklar var. Yollarda bekliyoruz." şeklinde tepki gösterdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA