25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vakfıkebir'de İstiklal Marşı'nın kabulünün yıl dönümü kutlandı - 16:29

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü programı düzenlendi.
Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü programı düzenlendi.
    Vakfıkebir Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda konuşan sosyal bilgiler öğretmeni Hasan Ali Hacısalihoğlu; dünyada her devletin bir tarihi, bir kültürü, sınırı belli olan toprağı, yönetim biçimi, dili ve milli marşı gibi kendine has değerleri olduğunu söyledi. Hacısalihoğlu; "Bu değerler halk tarafından benimsenen kabul edilen gerektiğinde uğrunda canını feda edebileceği özelliğe sahiptir. İşte milletimizin maruz kaldığı milli mücadele yıllarının havasını, savaşın zor şartlarını ve kalplere kuvvet, heyecan veren; Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılıp milletimize armağan edilen İstiklal Marşı, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından kabul edilmiştir." dedi.
    Daha sonra ilçe genelinde ilköğretim okulları arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
    Atatürk İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen 'İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u, Anma Günü' programında İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuyan anaokulu öğrencisi Neslihan Demir, izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
    Programa Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Savaş Çağlar, Cumhuriyet Başsavcısı Halil Türkmen, Emniyet Müdürü Serdar Hatipoğlu, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yener Ülker, Milli Eğitim Müdürü Fethi Sağlam, AK Parti il genel meclis üyesi Muhammet Balta, daire amirleri, öğretmenler ve vatandaş katıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA