17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vali Kahraman: MEVKA bölgenin potansiyelini ortaya çıkaracak - 12:37

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Mevlana Kalkınma Kurulu Ajansı'nın (MEVKA) Konya ve Karaman'ın içinde bulunduğu bölgenin potansiyelini ortaya çıkaracağını söyledi.
Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Mevlana Kalkınma Kurulu Ajansı'nın (MEVKA) Konya ve Karaman'ın içinde bulunduğu bölgenin potansiyelini ortaya çıkaracağını söyledi. MEVKA'nın bugüne kadar önemli icraatlar gerçekleştirdiğini ve yol gösterdiğini belirten Kahraman, "Kalkınma kurulu, özellikle bölge kalkınma stratejisinin, bölgenin potansiyellerini ortaya çıkaracak ve bölgenin kalkınması yönünde etkili ve verimli bir biçimde kullanılmasını sağlayacak, bölgenin sorunlarına makul ve etkili çözümler üretecek ve bölgenin geleceğine yönelik güçlü bir perspektif sunacak şekilde hazırlanması yönünde aktif ve yoğun olarak çalışmaktadır. Bu çalışmaların yürütülmesi sırasında, alt komisyon ve benzeri mekanizmaları kullanarak, bölgenin tüm toplum kesimlerinin görüş ve önerilerini azami düzeyde alınmaktadır." dedi.
    Kalkınma Kurulu'nun en önemli fonksiyonlarından birisini "Bölgenin sorunlarına ve çözüm önerilerine, tanıtımına, potansiyeline ve önceliklerine yönelik olarak yönetim kuruluna tavsiyelerde bulunmak" şeklinde dile getiren Vali Kahraman, Türkiye Cumhuriyet'inin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılının, birçok kurum ve kuruluşun stratejiler belirleyerek hedefler koyduğu önemli bir yıl olacağının altını çizdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA