17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vali Kolat: Avrupa Birliği her alanda yaşam standartlarımızı yükseltir - 18:06

Sivas Valisi Ali Kolat, Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin eğitimden sağlığa her alanda yaşam standartlarını yükselteceğini söyledi.
Sivas Valisi Ali Kolat, Avrupa Birliği'nin Türkiye'nin eğitimden sağlığa her alanda yaşam standartlarını yükselteceğini söyledi.
    Vali Ali Kolat, okul ziyaretleri kapsamında Sivas Lisesi, Halil Rıfat Paşa Lisesi ve Selçuk İlköğretim Okulu'na ziyarette bulundu. Okulların sınıf, laboratuvar ve kütüphanelerini gezen Vali Kolat, okulların eğitim ve öğretim aktiviteleri hakkında okul idarecilerinden bilgi aldı.
    Halil Rıfat Paşa Lisesi ve Selçuk İlköğretim Okulu'nda oluşturulan Avrupa Birliği kulüplerini de ziyaret eden Kolat, AB Kulübü öğrencilerinin sunumunu dinledi. AB'nin Türkiye için önemine değinen öğrenciler, kulübün amacının da AB vatandaşlığı bilinci oluşturmak, proje kültürü yerleştirmek, AB süreci hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlamak, Avrupa toplumunun ırkçılık, madde bağımlılığı, ön yargı, yabancı düşmanlığı gibi ortak endişelerini en asgari düzeye indirebilmek için faaliyetler düzenlemek olduğunu söyledi.
     Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacağına dikkati çeken Vali Kolat ise "AB, eğitimden sağlığa her alanda yaşam standartlarımızı yükseltecektir. Bu hususta bazı vatandaşlarımız AB üyeliği gerçekleştiği takdirde Türk kültürünün olumsuz etkileneceği düşüncesindeler. Tabiî ki böyle bir şeyin olması söz konusu değil. Okullarımızdaki bu kulüplerimiz sayesinde öğrencilerimizin ve öğrencilerden yola çıkarak vatandaşlarımızın bu konuda bilinçleneceği kanaatindeyim. Çocuklarımızı da yürüttükleri bu çalışmalardan dolayı tebrik ediyor, her zaman destekçileri olduğumuzu hatırlatıyorum." dedi.
    Okul ziyaretlerinde Kolat'ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Murat Taner ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Çetin Özdemir de hazır bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA