17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vali Mutlu: Yaralıların durumu iyi - 17:53

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Etiler'de köprü altına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu yaralananlardan 5'nin taburcu olabileceğini söyledi.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Etiler'de köprü altına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu yaralananlardan 5'nin taburcu olabileceğini söyledi. Bombanın dikkat çekmemek için bisiklete konulmuş olabileceğini aktaran Mutlu, saldırıyı gerçekleştiren örgütle ilgili bir açıklama olmadığını belirtti.
Sabah saatlerinde Etiler'de bir köprü altına yerleştirilen zaman ayarlı bombanın patlaması sonucu 1'i polis memuru, 8 kişi yaralanmıştı. Yaralılardan biri ayakta tedavi edildi, 7 kişi ise çevre hastanelere kaldırıldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Okmeydanı SSK Hastanesi'ne giderek yaralıları ziyaret etti. Hastane çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan Mutlu, yaralıların durumunun iyi olduğunu söyledi. Hayati tehlikelerinin bulunmadığını aktaran Mutlu, "Sadece ikisinin durumuyla ilgili yakın takibi gerektirir bir durum var. Onlarla ilgili biraz daha yoğun hizmet veriliyor. Diğerleri zaten ayakta, her an taburcu edilecek durumda. Yaralıların durumunu iyi gördüm." dedi.
Emniyetin bombanın türüyle ilgili çalışmaları sürdürdüğü kaydeden Mutlu, "Uzaktan kumandalı mıdır? Zaman ayarlı mıdır? ilerleyen süreçlerde netlik kazanacak. Şu ana kadar örgüte dair bir açıklama olmadı. Saldırının neyle bağlantılı olduğunu ortaya çıkarmak için çalışıyoruz. Bomba dikkat çekmemek için bisiklete konulmuş olabilir. Gelişi güzel bir paket bırakılmış olsaydı halkımız bu konuda duyarlı emniyete bilgi veriyor. Belki de kamufle ederek farklı bir metot geliştirdiler." diye konuştu.
Hedefte sivil vatandaşlar olduğuna dikkat çeken Mutlu sözlerini şöyle tamamladı: "Saldırının birinci mağdurları siviller oldu. Halkın içerisinde panik yaratmak gibi bir hevesleri var ise bizim halkımız bu konuda fevkalade soğuk kanlıdır. Halkımız da çok iyi bilir ki bu tür saldırılarda eninde sonunda hesap verecekleri yer adli makamlardır. Şu ana kadar bir gözaltı yok ilerleyen süreçler de sizlere bilgi vereceğiz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA