21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vali Şentürk, Divanlı Köyü'nde incelemelerde bulundu - 18:31

Yozgat Valisi Necati Şentürk, Yozgat Merkez ilçeye bağlı Divanlı Köyü'nü ziyaret etti.
Yozgat Valisi Necati Şentürk, Yozgat Merkez ilçeye bağlı Divanlı Köyü'nü ziyaret etti. Şentürk, Osmanlı Padişahı Sultan 4. Mehmet'in Silahtarı ve Kaptan-ı Deryası Bozoklu Mustafa Paşa tarafından (1678-1679) yaptırılan ve 1995 yılında restore edilen Divanlı Köyü Camii'nde ve Divanlı Köyü İlköğretim Okulu'nda incelemede bulundu.

Vali Şentürk, köyün girişinde Divanlı Köyü Muhtarı Yusuf Caner, Divanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Doğan ve yönetim kurulu üyeleri ile köy halkı tarafından karşılandı. Köy muhtarı Yusuf Caner'den, Divanlı Köyü'ne ilişkin bilgi alan Vali Şentürk'e, Divanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Doğan da derneğin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Vali Necati Şentürk, köy meydanında vatandaşlarla sohbet edip halkın sorunlarını ve isteklerini dinledi.
Hızlı trenin hizmete açılmasıyla Divanlı Köyü'nün daha kısa sürede gelişeceğini ifade eden Vali Şentürk, "Köyümüz konumu itibari ile büyük bir öneme sahip. Çünkü Bozok Üniversitemiz bu bölge üzerinde, hızlı tren garı da buraya yapılacak. Bu da burasını daha hareketli ve canlı hale gelmesine vesile olacak. İlköğretim okulumuzu gezdik ve büyük ölçüde tadilata ihtiyacı var. Biz bu okulumuzun tadilatı yerine buraya, ileriye dönük bir okul yapabiliriz mi onun araştırmasını yapacağız. Bu çerçevede, tarihi köye yakışacak modern bir okulun yapılması gerekir." dedi. İncelemelerin ardından Vali Şentürk'e etli bulgur pilavı ikram edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA