19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vali Şentürk: İlde ve 9 ilçede jeotermal enerji arıyoruz - 16:55

Vali Necati Şentürk, Yozgat merkezde iki bölgede ve 9 ilçede jeotermal enerji arama faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.
Vali Necati Şentürk, Yozgat merkezde iki bölgede ve 9 ilçede jeotermal enerji arama faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.
    Vali Şentürk, Yozgat'ın jeotermal kaynaklar bakımından cazibe merkezi haline geleceğini belirterek, "Bu yıl Yozgat'ta jeotermal bakımından büyük bir gelişme yaşanacak. Bu konuda MTA Genel Müdürlüğü ile anlaşma yaptık. Yaklaşık 10 alanda sondaj yapılacak alan belirleme faaliyetine girdik. Bunlardan ilk ikisinde Yerköy ve Sorgun'da incelemelerde bulunduk. Sorgun'da sondaj yapılacak alan belirlendi." dedi.
    Vali Şentürk, istenilen seviyede sıcak su bulunması halinde Yozgat'ın tam anlamıyla jeotermal kaynakları bakımından cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. Böylece ilde bu alanda çok büyük yatırımlar yapılacağını dile getiren Şentürk, hızlı trenin hizmete girmesiyle ülkenin dört bir tarafından vatandaşların, ulaşım sorunu yaşamadan buraya gelerek, bu nimetlerden faydalanacağını sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA