26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vali Tapsız: Mehmet Akif, dertlere çare arayan dev bir kişilikti - 14:32

Burdur Valisi Süleyman Tapsız, Mehmet Akif Ersoy'un yaşadığı dönemde değerlerinden taviz vermeden, ümit aşılayan, başkalarının acılarına çare bulan ve bulmaya çalışan dev bir kişilik olduğunu söyledi.
Burdur Valisi Süleyman Tapsız, Mehmet Akif Ersoy'un yaşadığı dönemde değerlerinden taviz vermeden, ümit aşılayan, başkalarının acılarına çare bulan ve bulmaya çalışan dev bir kişilik olduğunu söyledi.
    İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliği Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu'nda yapıldı.
Programda konuşma yapan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Gökay Yıldız, İstiklal Marşı'nın edebi bir anıt olduğunu belirtti.
    İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Burdur Valisi Süleyman Tapsız ise milli şairi şöyle tanımladı: "Mehmet Akif Ersoy yaşadığı dönemin tüm olumsuzluklarına rağmen ideallerinden, insanlığından ve Müslümanlığından vazgeçmeyen, ümit var olan, ümit aşılayan, başkalarının acılarına çare bulan ve bulmaya çalışan dev bir kişilik."
    İstiklal Marşı'nın milletin yeniden doğuşunun şanlı bir destanı olduğunu belirten Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya da "Milli mücadelemizin, bağımsızlığımızın, kararlılığımızın imbikten geçirilmiş halidir İstiklal Marşı. Milletin, memleketin kollektif şuurudur. Milletin yeniden doğuşunun şanlı destanı, vatan-millet sevgisi, hürriyet simgesi, moral gücü ve milletin müşterek mutabakat metnidir." diye konuştu.
    Konuşmalardan sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç Dr. Nihat Karaer 'İstiklal Marşı'nı Anlamak' konulu bir konferans verdi.
    Programa Burdur Valisi Süleyman Tapsız, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Gökay Yıldız, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Özen, Daire Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA