22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Valilik: Yoğun kar nedeniyle Ankara'da 142 köy yolu kapalı - 12:29

Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı sebebiyle kapanın 142 köy yolunun açılmaya çalışıldığını bildirdi.
Ankara Valiliği, yoğun kar yağışı sebebiyle kapanın 142 köy yolunun açılmaya çalışıldığını bildirdi. 81 araç 175 personel ile karla mücadele edildiği belirtilirken, 112 köy 889 km köy yolunda kar temizleme çalışması yapıldığı belirtildi.
Ankara Valiliği, Başkent'te dünden itibaren başlayan ve halen etkili bir şekilde devam eden soğuk ve kar yağışı nedeniyle ilçe ve köylerde İl Özel İdaresi iş makinelerinin kar mücadelesinin aralıksız olarak sürdürüldüğünü açıkladı. Valilik açıklamasında Ankara İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan 25 ekipte, 27 grayder, 14 kepçe, 3 kar bıçaklı olmak üzere 39 kamyon, 1 kar makinesi ve 175 personel ile kar mücadelesi çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü vurgulandı.
    Özellikle Kızılcahamam, Nallıhan, Çamlıdere, Haymana, Beypazarı, Çubuk, Elmadağ, Kalecik ve Ayaş ilçelerinde İl Özel İdaresinin çok sayıdaki iş makineleri ve personelinin dünden itibaren gayretli çalışmalarla toplam 112 köyde 889 km köy yolunda kar mücadelesi yapıldığı belirtilen açıklamada, kar yağışının halen etkili bir şekilde devam ettiği kaydedildi. Haymana, Beypazarı, Ayaş, Nallıhan, Çubuk, Elmadağ ve Kalecik ilçelerine bağlı ve halen ulaşıma kapalı 142 köy yolu ile yüksek bazı kesimlerde ve yaylalarda yolların ulaşıma açılması çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğüne dikkat çekildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA