19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vatandaş gazeteciliği cihan@cihan.com.tr ile gündem oluşturuyor - 11:53

Hızlı, güvenilir ve doğru habercilik anlayışıyla medyada saygın bir yer edinen Cihan Haber Ajansı (Cihan), duyarlı vatandaşlar için başlattığı "Haber Hattı: cihan@cihan.
Hızlı, güvenilir ve doğru habercilik anlayışıyla medyada saygın bir yer edinen Cihan Haber Ajansı (Cihan), duyarlı vatandaşlar için başlattığı "Haber Hattı: cihan@cihan.com.tr" hizmetiyle gündem oluşturan haber ve görüntülere imza atıyor. Dün İstanbul Etiler'de patlayan parça tesirli bomba sonrasında olay yerinin ilk görüntüleri görgü tanıklarının cihan@cihan.com.tr'ye ulaştırması sayesinde kamuoyuyla paylaşıldı. Terörün çirkin yüzünü bir kez daha gösteren görüntüler televizyonlarda geniş yer buldu. 12 Eylül 2010'da yapılan referandum öncesinde uzun süre tartışılan Avcılar ilçesindeki 'Rahibe afişi' de bir vatandaşın konuyu cihan@cihan.com.tr ile paylaşması sonucu gündeme gelmişti.

    RAHİBE AFİŞİNİ VATANDAŞ İHBAR ETTİ
    cihan@cihan.com.tr adresine gelen ihbarlar üzerine takip edilen Avcılar'daki rahibe afişi ve Fatih'te pazardan kaçırılan Burhan bebek haberleri gündemin ön sıralarına yerleşmişti. Avcılar'da gördüğü afişteki "Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmesi için evet" şeklindeki ifadelerden rahatsız olan bir vatandaşın cihan@cihan.com.tr'ye durumu mail olarak iletmesi üzerine harekete geçen Cihan ekipleri, hemen olay yerine giderek afişi görüntülemiş, Türkiye gündemine oturan 'rahibe afişi' haberiyle ilgili başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere birçok siyasi açıklama yapmıştı. Afiş krizi günlerce miting meydanlarının konusu olmuş, tartışmalar sonunda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimi, afişi astığı ortaya çıkarılan CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'yi disiplin kuruluna sevk etmişti.

KAÇIRILAN BEBEK OLAYI
Türkiye Fatih'in Balat semtinde pazar yerinde çocuk arabasından kaçırılan Burhan bebeğin hikayesini, bir vatandaşın durumu cihan@cihan.com.tr'ye bildirmesiyle öğrenmişti. İhbar üzerine olay yerinde haber çalışması yapan Cihan ekipleri, kaçırılan minik Burhan'ın yakınları ve emniyet yetkilileriyle görüşerek haberi kamuoyuna duyurdu. Televizyonlarda yayınlanan fotoğraf ve görüntüyü gören bir vatandaşın ihbarı üzerine Burhan bebek, Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi'nde bulunmuş, Bebeği kaçırdığı belirlenen 3 kişi ise, çıkartıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

    ÇANDIR: İHBAR BEKLİYORUZ
    Kendilerine gelen tüm ihbarların üzerine ciddiyetle gittiklerini belirten Cihan Haber Ajansı İstihbarat Yöneticisi Cemalettin Çandır, "Deneyimli haberci kadrolarımızla doğru haberi en hızlı şekilde abonelerimize servis etmek için 24 saat titizlikle çalışıyoruz. Vatandaşlar çevrelerinde gelişen ve bilinmesini arzu ettikleri olayları haber hattımıza mail ya da telefonla iletebilirler. cihan@cihan.com.tr adresi ile 0 212 454 88 88 no'lu telefon hattımıza gelen ihbarlar anında değerlendirilmekte ve yapılan haber çalışmaları kamuoyuna sunulmaktadır. Doğru bilgiyi görsel unsurlarıyla müşterilerimize en kısa sürede ulaştırmak için gayret ediyoruz. Halkımız bilinmesini arzu ettikleri haber değeri taşıdığına inandıkları tüm konu ve olayları bizimle günün her saatinde paylaşabilirler. İhbarları bekliyoruz." dedi.

        ANDROİD VE iPHONE UYGULAMALARI VATANDAŞ GAZETECİLİĞİNİ KOLAYLAŞTIRDI
        Cihan, cep telefonları için geliştirdiği Android ve iPhone uygulamasını da yayına verdi. Vatandaşlar bu uygulamalardaki 'Resim çek', 'Video çek' tuşlarını kullanarak fotoğraf ve videoları anında, kolayca ajansımıza ulaştırabiliyor.
        Cihan Haber Ajansı'nın iPhone uygulaması App Store'dan indirilebiliyor. Uygulamayı iPhone türü cep telefonuna kuranlar, manşet ve son dakika haberlerini kolayca takip edebiliyor, Cihan'ın ürettiği fotoğraf ve videolara ulaşabiliyor, Cihan TV Network'ün canlı yayınlarını cepten izleyebiliyor. http://itunes.apple.com/us/app/cihan/id438050157?mt=8&ls=1 adresini ziyaret edenler, uygulama hakkında daha fazla bilgi alabiliyor, ekran çıktılarını görebiliyor, uygulamayı cep telefonu indirebiliyor.
"https://market.android.com/details?id=com.cihan.activity" adresini ziyaret edenler ise Cihan'ın Android uygulaması hakkında bilgi edinebiliyor, uygulamayı telefonuna indirebiliyor. Android işletim sistemine sahip cep telefonları için hazırlanan Cihan Android uygulaması da iPhone uygulamasına benzer özelliklere sahip.
Cihan'ın facebook sayfasına "http://www.facebook.com/cihanhaber", twitter sayfasına ise http://twitter.com/cihan_haber adreslerinden ulaşılabiliyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA