21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vatandaş, Kemeraltı'nda mahsur kaldı - 19:12

İzmir'de saat 16.00'da sıralarında başlayan ve 30 dakika süren sağanak yağmur da Konak'ta Tarihi Kemeraltı Çarşı'nda alışveriş yapan vatandaşlar esnafların dükkanında mahsur kaldı.
İzmir'de saat 16.00'da sıralarında başlayan ve 30 dakika süren sağanak yağmur da Konak'ta Tarihi Kemeraltı Çarşı'nda alışveriş yapan vatandaşlar esnafların dükkanında mahsur kaldı. Esnaf malını sel sularından zor kurtardı.
Kemeraltı 920 (Azizler) Sokağı, Havra Sokağı ile İkiçeşmelik civarındaki esnaf, her yağmurda bunların yaşadığını 15 senedir aynı şeylerin olduğunu artık kurtulmak istediklerini söyledi. Sel sularında işyerlerini su basan esnaflar, İzmir Büyükşehir Belediyesini suçlayarak 'halimizi görün, mütehitler zengin olduğundan bu yana bu hep oluyor' şeklinde tepkilerini dile getirdi.
Dükkanına sel suları girmemesi için kepenkleri kapatıp içeride 45 dakika kadar mahsur kalan esnaf Muhammet Özen, "6 sene öncede böyleydi, 6 ay önce de böyle. İşyerimde sular 20 santim kadar yükseldi. Kepenklerimi kapatmazsam daha çok sel gelip mallarım zarar görüyor." dedi.
İşyerini sel suları kaplayarak eşyaları perişan olan Hilmi Altun, Ferhat Sagır, Halim Akçan, Tarih Turaç ve Selçuk Gürler de Büyükşehir Belediyesini suçlayarak "Biz bu çarşıda 15 yıllık esnafız. Kime oy verdikelerinizi ve bu halimizi görün. Mütehitler zengin olduğundan bu yana bu sel baskınları hep oluyor. Buna yıllardır çare bulunamadı." şeklinde tepki göstedi. Çarşıya alışverişe gelen vatandaş ise sel sularına karış esnafın işyerlerine sığındı. Azizler Sokağı'nı geçemeyen vatandaşlar, öğrenciler ise çareyi geri dönmekte buldu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA