20 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yakamoz Derneği'nden hanımlara İstanbul ve Çanakkale gezisi - 12:21

Gümüşhane Yakamoz Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Gümüşhaneli hanımlara düzenlenen İstanbul ve Çanakale gezisinden katılımcılar memnun döndü.
Gümüşhane Yakamoz Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Gümüşhaneli hanımlara düzenlenen İstanbul ve Çanakale gezisinden katılımcılar memnun döndü.
Yakamoz Derneği'nin organize ettiği öğretmen, memur ve ev hanımlarının katıldığı gezide, İstanbul'un tarihi ve kültürel mekanlarını gezen hamınların bir sonraki durağı Türk tarihinin dönüm noktası Çanakkale oldu.

Çanakkale Savaşı'nın meydana geldiği yerlerde, ecdanın vatan toprağı uğrana verdikleri mücadeleyi onların izinden giderek yerinde görme imkanı elde eden Gümüşhaneli hanımlar, Yakamoz Derneği'nin düzenlediği geziden güzel izlenimlerle döndüklerini belirtti.
Geziyle ilgili değerlendirmede bulunan Melek Genç Taştan, gezide İstanbul'un tarihi ve kültürü yanında ruhları aydınlatan manevi havasıyla mest olduklarını belirterek, "Ecdadımızın, kanıyla suladığı Çanakkale'de vatanımızı borçlu olduğumuz ölümsüz kahraman şehitlerimizin hikayeleriyle şanlı tarihimizi hatırlayarak zaman zaman gururlandık zaman zaman da hüzünlendi." dedi.

Gezi ile ilgili konuşan Dernek Başkanı Kumru Taş, İstanbul ve Çanakkale gezisiyle Gümüşhane'deki farklı meslek gruplarındaki hanımları kaynaştırmayı amaçladıklarını belirterek, "Farklı mesleklerden 46 bayan katıldığı gezide, İstanbul'un yüzlerce yıllık tarih ve kültür mirası ile bir kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkaleyi gezip görme imkanımız oldu, katılımcılar oldukça güzel izlenimlerle döndüler." dedi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA