16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yanık Tedavi Merkezi hasta yakınları tarafından 24 saat internet üzerinden izlenebiliyor - 15:29

Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde yanık tedavi ünitesi açıldı.
Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde yanık tedavi ünitesi açıldı. Hizmete giren tedavi merkezinde, hasta yakınları bu ünitede yatan hastalarını 24 saat internet üzerinden kontrol edebilecek. Dünyada kullanılan en son teknolojinin yer aldığı merkezde 4 yoğun bakım servisi bulunuyor.
Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım, yaptığı açıklamada, Fırat Üniversitesi yanık merkezinde dünyada kullanılan en son teknolojinin yer aldığını söyledi. Alpagan Yıldırım, yanık ünitesinde 4 yoğun bakım servisinin olduğunu aktardı. Yıldırım, şöyle konuştu: "Yanık tedavi ünitesinde, en ileri aletlerle donatılmış bir tam ameliyathane bulunuyor. Sadece yanık merkezine hizmet verecek bir ameliyathane 4 yoğun bakımı var. Yoğun bakım ünitesinde suni solunum cihazı ve 2 adet özel odası mevcuttur."
Yoğun bakım ünitesinde yatan her hastanın yakınlarıyla internet üzerinden görüşebilmesi için kamera sisteminin olduğunu aktaran Doç. Dr Yıldırım, "Hasta yakınları isterlerse hastalarının durumunun 24 saat canlı olarak internet üzerinden izleyebilecek ve görüntülü bir şekilde konuşabilecek. Bu durum Elazığ'da bir ilk, Türkiye'de ise ilklerden biri. Gerçekten merkezimiz teknolojik olarak hem alt yapı olarak hem de hizmet olarak en üst seviyede. Şu anda Mardin ve Şanlıurfa'dan hastalarımız geldi. Tunceli, Muş ve Bingöl illerinin tüm hastaları üniversite hastanemize geliyor. Daha uzak illerden gelmeleri Elazığ'ın prestijini arttıracaktır. Elazığ'dan artık başka illere yanık hiç bir zaman gitmeyecektir." dedi 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA