24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yaralı baykuş ve şahin tedavi altına alındı - 10:47

Erzincan'da vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan baykuş ve şahin, Belediye Hayvan Barınağı'nda tedavi altına alındı.
Erzincan'da vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan baykuş ve şahin, Belediye Hayvan Barınağı'nda tedavi altına alındı. Yaklaşık 1 hafta yaralarının iyileşmesi için tedavi edilecek yabani kuşlar, iyileşmelerinin ardından doğal yaşamlarına salıverilecek.

Erzincan-Kemah karayolu üzerinde bir vatandaş tarafından bulunan yaralı şahin ile Erzincan-Refahiye karayolu üzerinde bulunan yaralı baykuş Çevre ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Sağ kanadı ve sol ayağında yara tespit edilen 2 yaşındaki şahin ve sağ kanadında kırık oluşan 1 yaşındaki baykuş tedavilerinin yapılması için Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı'na getirildi. Veteriner Hekim Eyüp Alıcı tarafından tedavilerine başlanan yabani kuşlar gerekli tedavilerini yapılmasının ardından doğal ortamlarına geri bırakılacak.

Kendilerine getirilen yabani kuşların kanatlarında çarpma veya düşmenin etkisine bağlı olarak kırıklar oluştuğunu ifade eden Veteriner Eyüp Alıcı, tedavinin ardından şu an her iki kuşun sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA