24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yardım meleklerine Afrika teşekkürü - 10:32

Afrika'daki insani yardım çalışmalarına katılıp sağlık ve gıda yardımı yapan gönüllüler hediye plaketiyle ödüllendirildi.
Afrika'daki insani yardım çalışmalarına katılıp sağlık ve gıda yardımı yapan gönüllüler hediye plaketiyle ödüllendirildi. Gönüllüler üyesi Kutup Yıldızı Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından her yıl düzenlenen törende, doktordan hemşireye, ev hanımından, şirket çalışanına kadar çalışmalara bizzat katılan 49 kişiye teşekkür plaketi verildi.
Kutup Yıldızı Sağlık Gönüllüleri Vakfı tarafından düzenlenen tören Fatih Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Organizasyon, yardım çalışmalarına bizzat katılanların yanı sıra destek olan kişilerle birlikte yaklaşık 500 gönüllüyü bir araya getirdi. Nijer'e yapılan 10 ayrı yardım seferi ve Pakistan'daki yardım çalışmaları masaya yatırıldı.
Gönüllüler hareketi başkanı İbrahim Ceylan, yardım çalışmalarının başından bugüne kadar bölge insanının ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerini, ilaç yardımını ve hayvan yetiştiriciliği konularındaki yardımları anlattı. Ceylan, on binlerce insana poliklinik ve cerrahi hizmeti verildiğini dile getirdi.
Kutupyıldızı Derneği'nden Selahattin Semiz de Pakistan'daki sel felaketi nedeniyle bölgeye ulaştırılan yardımlar konusunda bilgi verdi. Bölgeye gönderilen sağlık ekipleri ve gıda yardımlarının ulaştırılmasında yaşanan zorlukları katılımcılara aktardı.
Yardım çalışmalarında yaptıkları fedakârlıklarla öne çıkan yardımseverlere plaket verilmesi sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Doktorlar, hemşireler iş kadınları plaketlerini alırken arkadaşları tarafından ayakta alkışlandı. Spor yazarı Ali Sami Alkış da gönüllülere plaket verenler arasında yer aldı.
Nijer'in Teseoua bölgesi şefi Maiguizo Kane Mahaman Mansour'un plaket verirken yaptığı konuşmada Türkiye'deki evlilik yaşı üzerine yaptığı tespit dikkat çekti. Mansour, kendi ülkesine kıyasla Türkiye'de birçok gencin çok geç yaşta evlenmesinin dikkatlerini çektiğini söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA