16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yaz Kur'an kursları için imamlar pedagoji eğitimi aldı - 11:46

Yazın açılacak Kur'an kurslarına gelecek öğrencileri, her alanda daha iyi eğitmek için imamlar pedagoji eğitimine alındı.
Yazın açılacak Kur'an kurslarına gelecek öğrencileri, her alanda daha iyi eğitmek için imamlar pedagoji eğitimine alındı. İmamlar, uzmanlardan aldıkları eğitimle kursiyerlerin hem dini hem sosyal etkinliklerle daha iyi eğitilmesini sağlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yaz açılan Kur'an kursları öncesi Kocaeli Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği, önemli bir çalışma yaptı. Dernek, Kur'an kurslarında görev alacak üyelerini eğitime aldı. Dernek binasında düzenlenen pedagoji eğitimine Kocaeli'nin dört bir yanında din görevlileri katıldı. Üç aşamalı eğitimin sonuncusu tamamlandı. Birçok alanda uzman eğitmenler tarafından verilen seminerde, öğrencilere nasıl davranılacağı ve daha iyi verim elde etmek için takip edilecek yöntemler anlatıldı. Din görevlileri, aldıkları bu eğitimle yazın çocukları sıkmadan hem Kur'an hem başka alanlarda eğitebilecek.
Son eğitim toplantısına katılan Kocaeli Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Fazıl Demir, yazın iki ay boyunca sürecek olan kurslar için ailelere ve camilerde kurs verecek olan hocalara yönelik eğitim verdiklerini söyledi. Demir, "Psikolojik destekli seminerlerle öğrencilere daha başarılı bir şekilde eğitim verilmesi sağlanacak. Farklı kurslarla birlikte öğrencilerimize dini dersler verilecek." dedi.

KURSLAR 27 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından camilerde açılacak kurslar, bu yıl 27 Haziran'da başlayacak. İki ay sürecek ücretsiz Kur'an kurslarına, okuma yazma bilen çocuklar nüfus cüzdanı fotokopisi, okul karnesi fotokopisi ve aile ile birlikte başvurabilecek. Kurslarda Kur'an ve din eğitimi yanında sosyal etkinlikler de düzenlenecek.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA