16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yenimahalle Belediyesi'nde hafta sonu mesaisi - 12:16

Ankara Yenimahalle Belediyesi 6111 sayılı yasa kapsamında, belediye alacaklarının yapılandırma işlemine devam ediyor.
Ankara Yenimahalle Belediyesi 6111 sayılı yasa kapsamında, belediye alacaklarının yapılandırma işlemine devam ediyor. Kamu borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören, kamuoyunda 'Torba Yasa' olarak bilinen 6111 sayılı kanun kapsamında Yenimahalle Belediyesi'ne borcu olan vatandaşlar borçlarını hafta sonu da ödeyebilecek.
    Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün tüm alt yapısını büyük bir titizlikle hazırladığı ve uygulamaya koyduğu yapılandırma çalışmaları sayesinde 1319 Sayılı Emlak Vergisi Kanunu kapsamındaki (bina, arsa, arazi) ile 2464 Sayılı Belediye gelirleri Kanunu kapsamındaki (Çevre Temizlik, Reklam Vergisi, Eğlence Vergisi, Asfalt İştirak Payı) ödemeleri yapılandırılarak vatandaşların biriken borçlarından kurtulmaları sağlanıyor.     
    Yenimahalle Belediyesi mükellefleri yapılandırma işlemlerini Belediye hizmet binasının yanı sıra Çayyolu, Batıkent, Gazi, Şentepe ve Karşıyaka ek hizmet binalarında bulunan tahsilat birimlerinde haftanın 7 günü gerçekleştirebilecek. 6111 sayılı kanun ile başlatılan borç yapılandırma işlemleri 31 Mayıs Salı günü mesai bitiminde sona erecek.
    Borçlarını yapılandıran mükellefler zaman kaybını önlemek amacıyla ödemelerini 211656'nolu posta çeki hesabına, TC vatandaşlık numarası veya belediye vergi numarası ile Halk Bankası, TEB, Denizbank ve Şekerbank Şubelerine de yapabilecek. Yapılandırmadan faydalanan vatandaşlar günün her saatinde www.yenimahalle.bel.tr adresinden online olarak borç ödeme işlemlerini zahmetsizce gerçekleştirebilecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA