23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki olaylar yatıştı - 15:44

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) iki grup arasında çıkan kavga bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin araya girmesiyle yatıştı.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) iki grup arasında çıkan kavga bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin araya girmesiyle yatıştı. Yaralı öğrenciler çevredeki hastanelerde tedavi altına alınırken; kavganın tarafı Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi bir grup öğrenci okul çıkışı olayı protesto eden basın açıklaması yaptı.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğle saatlerinde çıkan kavga sonrası 10 öğrencinin yaralandığı bildirildi. Kavgaya bir grubun seçim çalışması için hazırladıkları afişi üniversite yerleşkesine asmaları ile başladığı iddia edildi. Grubun sözlü tartışmasının kavgaya dönüşmesiyle birçok öğrenci yaralanmıştı. Kavga sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin araya girmesiyle sona erdi. Kavga sonrası arkadaşlarına destek vermek isteyen bir grup üniversite önüne geldi. Kavgaya karışan öğrencilerle birlikte Barbaros Parkı'na kadar yürüyen grup burada bir basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan TKP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve üniversite öğrencisi Mert Uzun, bazı öğrencilerin seçim çalışması yapan arkadaşlarını engellenmeye çalıştığını belirterek, "Bildiri ve afiş dağıtan arkadaşlarımız bir grubun saldırısına uğramışlardır. Arkadaşlarımız aldıkları darbeler sonucu kesici aletlerle yaralanmışlardır. Arkadaşlarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavi altına alınmışlardır." ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasının ardından grup olaysız dağıldı. Kavgaya taraf olan diğer grup ise üniversitenin üst kapısından çıkış yaptı. Polis ekiplerinin üniversite içinde ve çevresindeki önlemleri sürüyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA