21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yoğun kar trene talebi artırdı, yolcular için trenlere vagonlar eklendi - 16:51

Yoğun kar yağışı sebebiyle karayollarındaki kilitlenme tren seferlerine olan ilgiyi artırdı.
Yoğun kar yağışı sebebiyle karayollarındaki kilitlenme tren seferlerine olan ilgiyi artırdı. Vatandaşların seyahatlerini yapabilmeleri için TCDD ek vagonlar koydu. Anadolu, Doğu, Vangölü, Çukurova ekspreslerine yolcu talebini karşılamak için ek vagonlar verildi.
Türkiye'yi etkisini altına alan yoğun kar yağışına rağmen tren seferleri aksamadan devam ediyor. TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, yolcu mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla yolcu trenlerine ek vagonlar verildiği belirtildi. Açıklamada, "Yurdun büyük bir bölümünde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen Ankara-Eskişehir arasında işleyen yüksek hızlı trenlerimiz başta olmak üzere, anahat yolcu ve yük trenlerimiz ile Ankara ve İstanbul'daki banliyö trenlerimiz, normal seferlerine devam etmektedir." denildi.
    Vatandaşların mağdur olmamaları, rahat ve güvenli bir şekilde seyahatleri sağlanması ve yolcu taleplerinin karşılanması için şu hatlarda trenlere ek vagonlar verildi:"Ankara-Haydarpaşa-Ankara arasında işleyen Boğaziçi Treni, Anadolu Ekspresi, Ankara Ekspresi, Fatih Ekspresi, Ankara-İzmir Ankara arasında işleyen İzmir Mavi Treni, Karesi Ekspresi, Haydarpaşa-Konya-Haydarpaşa arasında Meram Ekspresi, Haydarpaşa-Adana-Haydarpaşa arasında işleyen İçanadolu Ekspresi, Ankara-Adana-Ankara arasında işleyen Çukurova Ekspresi, Haydarpaşa-Kars-Haydarpaşa arasında işleyen Doğu Ekspresi, Haydarpaşa-Elazığ-Haydarpaşa arasında işleyen Güney/Vangölü Ekspresi."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA