21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

YÖK'ü protesto için, kendilerini zincirleyerek yol kapatan öğrencilere müdahale (Özel) - 19:19

Swiss Otel'de düzenlenen Uluslararası Yükseköğretim Kongresi'ni protesto etmek için Başbakanlık Çalışma Ofisi karşısında kendilerini iki direk arasına zincirleyerek yolu trafiğe kapatan öğrencilere polis müdahale etti.
Swiss Otel'de düzenlenen Uluslararası Yükseköğretim Kongresi'ni protesto etmek için Başbakanlık Çalışma Ofisi karşısında kendilerini iki direk arasına zincirleyerek yolu trafiğe kapatan öğrencilere polis müdahale etti. Demir kesme makasıyla zincirleri kesilen öğrenciler karga tulumba gözaltına alındı.
Öğrenci Gençlik Sendikası (Genç-Sen) üyesi bir grup, Swiss Otel'de gerçekleştirilen Uluslararası Yükseköğretim Kongresi'ni protesto etmek için Başbakanlık Çalışma Ofisi karşısında bulunan Spor Caddesini zincirle trafiğe kapattı. 'Lüks otellerde yapılan paralı kongrenizi kabul etmiyoruz. Üniversitelerde söz hakkı sermayenin değil öğrencinindir' yazılı pankart açan öğrenciler, önce zincirle kendilerini daha sonra da kendilerine bağladıkları zincirleri iki direğe bağlayarak Süleyman Seba Caddesini trafiğe kapattı.
Bir süre sonra olay yerine gelen polis, YÖK ve hükümet aleyhine sloganlar atan öğrencileri ikaz ederek eylemlerine son vermesini istedi. Öğrencilerin ikazları dinlememesi polis gruba müdahale etti. Demir kesme makasıyla zincirleri kesilen öğrenciler karga tulumba gözaltına alındı. Gözaltılar sırasında arbede yaşanırken, direnen bazı öğrenciler yerde sürüklendi. Gözaltına alınan öğrenciler emniyete götürüldü.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA