24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

YTÜ Rektörü Yüksek: Üniversitede çıkan olayları üzüntüyle karşılıyoruz - 15:03

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversite yerleşkesinde sol görüşlü iki grup arasında çıkan kavgayı üzüntüyle karşıladıklarını söyledi.
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversite yerleşkesinde sol görüşlü iki grup arasında çıkan kavgayı üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Olayların büyümeden kontrol altına alındığını belirten Rektör Yüksek, "Eğitim ve öğretimin kesintiye uğramaması için çalışmalar yapılmıştır." dedi.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde çıkan kavga sonrası üniversite yönetiminden yazılı açıklama geldi. Rektör İsmail Yüksek tarafından yapılan açıklamada öğrencilerin özgürce düşüncelerini açıklarken bir taraftan da fiziki şiddete başvurdukları belirtildi. Olayların yönetim olarak üzüntüyle karşıladıklarını ifade eden Yüksek, "Üniversite yönetimi olarak öğrencilerin zarar görmemesi için iki grup arasında tampon oluşturulmuştur.Eğitim öğretimin kesintiye uğramaması için çalışmalar yapılmıştır. Sürdürülen görüşmeler sayesinde iki grup arasında anlaşma sağlanmış, olaylar büyümeden sonlandırılmıştır." ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA