24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yüreğir Belediye Başkanı Çelikcan: Özel İdare hizmetlerimizi engelliyor - 14:42

AK Partili Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Özel İdare Genel Sekreteri Remzi Oğuz Yılmaz'ın belediye hizmetlerini engellediğini söyledi.
AK Partili Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Özel İdare Genel Sekreteri Remzi Oğuz Yılmaz'ın belediye hizmetlerini engellediğini söyledi.
Belediyenin Karayolları 5. Bölge'den tahsis ettiği taş ocağının Remzi Oğuz Yılmaz'ın talimatıyla mühürlendiğini vurgulayan Çelikcan, "O Ocak'tan aldığımız malzemeleri kilit parke yaptığımız sokakların tabanlarına seriyoruz. Asfalt malzemesi olarak kullanıyoruz. Yaz aylarında köy ve beldelerde yapacağımız sathi kaplamaları yapmayı düşünüyorduk. Remzi Oğuz Yılmaz görevini kötüye kullanmıştır. Adana Valisi İlhan Atış'ı göreve davet ediyorum. Yılmaz, görevini kötüye kullanmıştır. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız." ifadesini kullandı. Özel İdare'nin Yüreğir'de ruhsatsız binalarının olduğunu anlatan Çelikcan, "Bu binaların ruhsatı yok diye mühürleyelim ya da yıkalım mı? Biz böyle bir tavır içinde olamayız. Devlet ciddiyetine devlet adamlığına bu tavır yakışmaz. Kİmse kendi egolarını devletin birimlerinİ engelleyerek ortaya koyamaz. Genel sekreterin yaptığı hareketi kınıyorum." diye konuştu.
Karayolları'ndan tahsis edilen Ocak'ta Adana'nın en ucuz taşını ürettiklerini vurgulayan Çelikcan, "Tonu 3.9 liraya geliyor. Ortalama mıcır fiyatı şu an 7-8 lira arasında." ifadesini kullandı. Mahmut Çelikcan, ruhsat iptal işlemi olayın gelişimini şöyle anlattı: "Ocak 2010 tarihinde Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü'nün Ceyhan ilçesindeki karayolları ocağından, Yüreğir Belediyesi'nin yol asfalt işlerinden kullanılmak üzere 200 bin metreküp malzeme ihtiyacımızın olduğunu belirterek malzeme ocaklarından yer talep ettik. Karayolları, Mart 2010 tarihinde Maden İşleri Genel Müdürlüğü'nden izin almak kaydıyla olur verdi. Bir izin talebi de maden işlerinden istedik. Maden İşleri de Mayıs 2010 tarihinde uygun görüldüğü belirterek ilgili yazıyı hem bize hem karayollarına hem de Adana Valiliği'ne gönderdi. Taş Ocağı karayollarına ait olduğu için işletme izin belgesini onlar almak için Haziran 2010 tarihinde Özel İdaresi' ne işyeri açma ve çalışma ruhsatı için başvuruda bulundu. Yaklaşık 10 aydır bu talep orda. Henüz onay vermediler. Adana'nın çok değişik bölgelerinde ruhsatı olmayan emisyon izni olamadan çalışan çok sayıda taş ocağı bulunuyor. Fakat Genel Sekreter Remzi Oğuz Yılmaz bize olan husumetini Yüreğir halkını cezalandırmak adına kullanıyor. Bu Yüreğir halkına hizmet getiren Taş Ocağı Ocağı Mart 2011 itibariyle İl Özel İdare Genel Sekreterliği durdurdu." şeklinde konuştu.

ENGELLİLER İÇİN YAPACAĞIMIZ PROJEYE DE ENGELOLDULAR
Daha öncede İl Özel İdaresi'nin Yüreğir'de atıl durumda olan binasını engelliler için tahsis etmek istediklerini ancak 70 gün bekletildikten sonra yerin başka bir kuruma tahsis edildiğini anlatan Çelikcan, "Engelliler için yapacağımız bir proje sebebiyle İl Özel İdare'nin yerini istemiştik. İl Gençlik Spor Müdürlüğü'ne yasal olmayan yollarla verince biz bunu kamuoyuna taşıdık. 3 kez tabelayı değiştirdiler. Gençlik Spor Müdürlüğü Judo Temsilciliği tabelası astılar. Bizim girişimimiz sonrası, judo antrenman sahasına dönüştürdüler. Daha sonra da o tabelayı değiştirdiler. " şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA