25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

"Yurt dışındaki okulların diyaloğa katkı çalışmalarını takdirle izliyoruz" - 18:14

MEB Müsteşarı Esengül Civelek, "Yurt dışında Türk girişimciler tarafından açılan öğretim kurumlarının dünya barışı ve kültürler arası diyaloğa katkı sağlayan başarılı çalışmalarınızı takdirle izliyoruz.
MEB Müsteşarı Esengül Civelek, "Yurt dışında Türk girişimciler tarafından açılan öğretim kurumlarının dünya barışı ve kültürler arası diyaloğa katkı sağlayan başarılı çalışmalarınızı takdirle izliyoruz." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'in düzenlediği 'Yurt dışında Türk girişimciler tarafından açılan öğretim kurumları temsilcileri toplantısı' sona erdi. 14 yıl aradan sonra 3'ncüsü düzenlenen ve 3 gün süren toplantıya 88 ülkeden okulların yöneticileri katıldı. Rixos Otel'de Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Başkent Öğretmenevi'nde Bakanlık Müsteşarı Esengül Civelek'in konuşması ile sona erdi.

Müsteşar Civelek, toplantılarda dile getirilen talepleri bakanlığın 'imkanlar ölçüsünde en iyi şekilde değerlendireceğini' kaydetti. MEB dışındaki taleplerle ilgili de 'diğer kurum ve kuruluşlarla irtibata geçeceklerini' kaydeden Civelek, "Dünya barışı ve kültürler arası diyaloğa katkı sağlayan başarılı çalışmalarınızı takdirle izliyoruz. Görev yaptığınız ülkelere döndüğünüzde tüm eğitimcilerimize, gönül dostlarımıza, sevgi ve muhabbetlerimi en kalbi duygularımla gönderiyorum." dedi.

Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürü Hasan Kaplan ise toplantıda dile getirilen konularla 'ev ödevi olarak birebir' ilgileneceklerini belirterek, "Bize ne görev düşüyorsa onları yapmaya gayret edeceğiz. Yaşanan sorunların aşılması için ilgili tüm bakanlıklarla görüşeceğiz." şeklinde konuştu.

Toplantının ikinci gün programına katılan MEB Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey de Türk okullarının çalışmalarını 'Akşemsettin'in Fatih'i yetiştirmesine' benzetti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA