24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Zihni Aldırmaz: Adana'yı şantiyeye çevirdik - 13:37

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, son dönemlerde çok önemli işlerin yapıldığı Adana'nın sadece morale ihtiyacının bulunduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, son dönemlerde çok önemli işlerin yapıldığı Adana'nın sadece morale ihtiyacının bulunduğunu söyledi.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Başkan Vekili Aldırmaz, gazetecilerin olaylara sadece eleştirel bakmaması gerektiğini, yapılan iyi işleri de kamuoyuna duyurması gerektiğini bildirdi.
Adana'nın eski "kavgacı", "istenmeyen olayların yaşadığı" kent imajından kurtulduğunu ifade eden Aldırmaz, "Bir zamanlar sadece adliye olaylarıyla gündeme gelen Adana'da, son dönemlerde çok güzel konularla anılmaya başlandı. Adana'nın şu anda sadece morale ihtiyacı var. Tarihi ve doğal güzellikleri açısından çok önemli potansiyele sahip. Sağlık, deniz, dağ, yaşlı, tarih turizmi bakımından çok zengin. Enerji koridoru olmamız bizim için ayrı bir potansiyel. Bu güzellikleri değerlendirebildiğimiz an, İstanbul'dan sonra Türkiye'nin ikinci metropol kenti olacaktır. Biz bunu başarmanın gayretindeyiz" dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak, kentin dörtbir yanını şantiyeye çevirdiklerini anlatan Başkan Vekili Aldırmaz, "Bugüne kadar yaptıklarımız ortada. Valilik, meclis üyeleri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları olarak elele verip Adana'yı hakettiği yere getirmek için çaba sarf ediyoruz" şeklinde konuştu.
Adana'ya moral aşılandığı zaman bankalardaki paraların da yatırıma dönüşeceğine inandığını vurgulayan Aldırmaz, "İşsizlik en büyük sorunumuz. Bankadaki paralar yatırıma, istihdama dönüştüğü an, bu sorun da ortadan kalkacak" dedi.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de, çalışmalarından dolayı Başkan Vekili Aldırmaz'a teşekkür ederek, "Sizin de söylediğiniz gibi, Adana çok büyük değerlere sahip. Bunları ortaya çıkartıp, tanıtımını yaptığımız zaman, sorunlar çözülecektir. Yatırım ve istihdam çok önemli birşey. İnsanlara bir kapı açmak, iş sağlamak kadar güzel birşey yok. Biz istiyoruz ki, Adana'da birçok insan, yatırımcı cesaretlensin, iş kaynakları yaratsın, istihdam yaratsın. Yani evlere aş-ekmek götürsünler. Bu cesareti onlara vermek gerek. Tabi bu işler morelle gerçekleşir" şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA