22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Zonguldak'ta kar yağışı: Araçlar yolda kaldı; ticari taksi takla attı - 00:31

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde aniden bastıran kar yağışı nedeni ile trafik felç oldu.
Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde aniden bastıran kar yağışı nedeni ile trafik felç oldu. Ereğli merkezinde bir araç takla atarken, Zonguldak Ereğli Karayolunda da uzun araçlar başta olmak üzere hususi otomobiller de yolda kaldı.

Ereğli'de öğleden sonra başlayan kar yaşamı olduğu kadar trafiği de olumsuz etkiledi. Kar yağışının aniden bastırması sonucu bir ticari taksi takla attı. Kaza Hacı Abdurrahman Sokak Menekşe siteleri önünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Forteks evlerde oturan Feray Semiz (29) 2 yaşında ki kızı Medine Semiz'i hastaneye götürmek için ticari taksi çağırdı. Arkadaşı Emine Korkmaz ile birlikte Gökhan Özdemir'in (22) kullandığı 67 T 8091 plakalı ticari taksiye bindi. Ancak hareket ettikten kısa süre sonra ticari taksi kar nedeni ile kaymaya başladı. Direksiyon hâkimiyetini kaybeden sürücü aracın takla atmasını engelleyemedi. Takla atan araç içerisinde bulunan Feray Semiz, 2 yaşında ki kızı Medine Semiz ve Emine Korkmaz (27) mahalle halkı tarafından taksiden çıkarıldı.

Kazadan kısa süre sonra olay yerine gelen karakol ekipleri anne ve çocuğu ekip otomobiline bindirerek Ereğli Devlet Hastanesine götürdü. Hastanede muayene olan anne Feray Semiz, 2 yaşında ki Medine Semiz ve Emine Korkmaz'ın sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

ZONGULDAK YOLUNDA ARAÇLAR YOLDA KALDI

Zonguldak Ereğli karayolunda da Karayolları Bölge Müdürlüğü kısmında ağır araçlar ve hususi otomobiller yolda kaldı. Meteorolojinin ve trafik ekiplerinin uyarılarına rağmen saraç sürücülerini zincirsiz ve kar lastiği olmadan trafiğe çıkanlar yollarda kaldı. Kar tipi lastiği olmayan sürücüler lastiklerine zincir takarak yola devam etti. Yolda kalan uzun araç sürücüleri ise park ettikleri araçlarının içerisinde yolun temizlenmesi için beklemeye başladı. Araçlarına zincirini takamayan sürücülerin yardımına ise diğer sürücüler yetişti.

Gece saatlerinde bastıran kar yağışı sonrasında yolda kalan ve zinciri bulunmayan birçok sürücü bölge trafik ekiplerinin yardımı ile kaldıkları yerden kurtarıldı. İlçe emniyet Müdürlüğü trafik ve karakol ekipleri Solak köyü yol ayrımında Zonguldak istikametine gidecek araçları zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyarıda bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA