24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Zonguldaklı kadın çiftçiler, il birinciliği için yarıştı - 17:28

Zonguldak'ta, düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.
Zonguldak'ta, düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmaya Ereğli ilçesinden katılan Sevil Üstün(23), 15 sorunun 13'üne doğru cevap vererek birinci oldu.
Zonguldak İl Tarım Müdürlüğü tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirilen yarışmaya Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, Çaycuma Kaymakam Vekili Fethi Savran, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil İbrahim Yaşatır, Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan, İl Tarım Müdürü Hacı Arap Şanlı, bazı daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, yaptığı konuşmada, "Türkiye Cumhuriyeti 80 yıl öncesinin Türkiye Cumhuriyeti değil. Türkiye Cumhuriyeti 40 yıl önceki Türkiye Cumhuriyeti de değil. Elbetteki gelişti, ilerledi ve gelişmeye, ilerlemeye büyümeye devam edecek. Bunun yanında kadınların da yarı yarıya payı var. Kadını ekonominin dışına iten bir toplumun başarı kazanma şansı yok." dedi.
Daha sonra ilçelerinde birinci olarak finallerdeki yarışmaya hak kazanan Devrek, Çaycuma, Gökçebey, Ereğli, Alaplı ve Merkez ilçe temsilcisi kadınlar, dereceye girebilmek için mücadele etti. Yöre kıyafetleriyle yarışan ve oldukça heyecanlı oldukları görülen yarışmacılara tarım ve gıda ürünleri üzerine 15 soru soruldu. 15 sorudan 13'üne doğru cevap veren Ereğli temsilcisi Sevil Üstün, birinci oldu. Yarışmada ikinci Merkez ilçeden katılan Azize Akkoç, üçüncü Çaycuma ilçesinden Makbule Yılmaz, dördüncü Alaplı ilçesinden Huriye Keskin, 5'inci Devrek ilçesinden Filiz Cin ve 6'ncı Gökçebey ilçesinden Satiye Yılmaz oldu. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılara, katılım belgesi ve çeşitli ödüller verildi.
Yarışmada birinci olan Sevil Üstün, 10 Mayıs 2011'de Giresun'da yapılacak bölge finalinde Zonguldak'ı temsil edecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA