19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Akşam'ın 'PKK'nın ölüm listesi' manşeti aleni tahrik iddiası - 15:40

''Bu isimler vurulursa sorumluluğu kabul edecek misin KÜÇÜKKAYA?''


POSTMEDYA
ANALİZ


İYİCE TANIYIN Kİ YANLIŞ ADAMI VURMAYIN!

Akşam Gazetesi"nde son dönemde PKK konusunda ince bir işçilik göze çarpıyor. Gazetenin genel ulusalcı tavrı nedeniyle PKK"ya yaklaşımı biliniyordu. Ancak radikal değişimler var.

Bir zamanlar PKK"lıların ölüm ilanları ve taziye mesajları Cumhuriyet Gazetesi"nde yayınlanırdı. AKP iktidarı ile birlikte ise Cumhuriyet en katı PKK düşmanı oldu ve AKP"yi hep terör üzerinden vurdu.

Cumhuriyet"in derin devletin içindeki konumu bilindiğinden bu değişimler anlaşılabilir. İlhan Selçuk sonrası aranan kan, manipülasyonlara en kolay gelebilecek isimde, yani İsmail Küçükkaya"da bulunmuş olabilir.

İstanbul"a ilk geldiğinde “ŞATO”nun müdavimlerinden birisiydi. Bu deşifre olunca daha güvenli davranışlar içine girmişti Küçükkaya.

PKK&KCK kartı seçimler öncesi en kritik olanı. Bu ortak görüş, ama kart bir türlü masaya sürülemedi. Ee millet uyanık. Bugüne kadar PKK"yla mücadelede hep eleştirilen TSK"nın aniden 12 PKK"lıyı birden öldürmesinin zamanlaması ve toplu cenaze gösterisiyle yapılmak istenenleri bile yemedi vatandaş…

Ulusalcı Akşam"ın en ulusalcı yazarı Serdar Akinan, tam da seçim öncesi bir anda Kandil"e damlayıverdi. Murat Karayılan"la bir de röportaj yaptı. Gazete röportaja oldukça kıymet verdi.

Serdar Akinan"ın yazdıklarından okuyoruz ki, 4 saat süren röportajın ardından yemek yemişler. PKK"nın lokması boğazından geçmiş yani büyük vatansever, kahraman ulusalcı, Ergenekon operasyonuna tertip diyen Serdar Akinan"ın…

“Allah kimsenin boğazından geçirmesin PKK lokması” diyerek asıl konumuza geçelim.

Akşam bir taraftan PKK"ya kendini izah imkanını seçim öncesi sayfalarını açarak verirken, diğer taraftan ilginç iki manşet yaptı. İki gün üst üste çıkan manşetlerde PKK"nın ölüm listesini yayınlıyor Akşam.

İşte Akşam'ın Bugünkü Manşeti...

aksam.jpg
 

Ölüm listesindekiler, üst düzey emniyet görevlileri, eski polis ve polis akademisi görevlisi gibi isimler.

Akşam ölüm listesini verdikten sonra bugün yine usta bir Pisikolojik Harp ürünü manşetle çıktı okuyucusunun karşısına.

KCK"lıların ellerinde plastik kelepçeyle fotoğrafını manşete göbekten kocaman koyarken, yanına da üzerlerine “1” “2” “3” “4” gibi rakamlar vurarak, “İşte KCK operasyonunu yapanlar ve yapanlara destek verenler bu dördü” diyerek, PKK"nın ölüm listesinin gerekçesini açıkladı.

Manşetin görsel matematiği öyle ayarlanmış ki, PKK"lılara “KCK operasyonunu yapanları iyi tanıyın” mesajı veriyor.

Numaralı kurban haline getirdiklerinin canları ve aileleri Akşam için çok önemli değil. İsmail Küçükkaya"ya göre bu gazetecilik. Gerçi Küçükkaya kağıda basılan her şeyi gazetecilik zannediyor ama öyle değil.

Küçükkaya haberi öyle bir vermiş ki; PKK"yı, polisi ve polisin operasyonlarına destek verenleri vurması için tahrik ediyor adeta.

Alenen tahrik...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA